Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike z kolejnym rekordem. Steam również.

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Counter-Strike z kolejnym rekordem, jeżeli chodzi o liczbę grających jednocześnie to doskonały przykład na to, że liczy się pomysł i zaangażowanie społeczności. Wielkie kampanie reklamowe nie zawsze przynoszą zakładane efekty, a tymczasem wciągający tytuł potrafi przyciągnąć przed komputery graczy nawet lata po swojej premierze.

Counter-Strike z kolejnym rekordem
Fot. Steam Database

Counter-Strike to fenomen w świecie gier komputerowych. Produkcja, która powstała na bazie modów do Half-Life, stała się hitem i po dziś dzień nim jest. Trudno inaczej wytłumaczyć to, że na platformie Valve padł kolejny rekord liczby graczy, którzy jednocześnie uczestniczyli w internetowych potyczkach. Takiego sukcesu Counter-Strike mogą zazdrościć chyba wszyscy, bo dobra passa tytułu trwa od ładnych kilku lat.

Counter-Strike z kolejnym rekordem

Dane dostarczone przez Steam Database dobitnie pokazują, że na ma mocnych na CS: GO. Counter-Strike z kolejnym rekordem popularności wśród graczy to coś, co może być wielkim zaskoczeniem dla niektórych. Mówimy tutaj o tytule, który ma przecież już ładnych kilka lat na karku. Tymczasem 9 lutego 2020 roku grało w niego jednocześnie 901 681 użytkowników. Tym samym CD: GO pobiło swój dotychczasowy rekord, który padł w… lipcu 2012 roku. Wtedy jednocześnie zalogowanych było 854 801 graczy. Musiało więc minąć prawie osiem lat, by pobić ten niesamowity wynik.

Zobacz też: FlixBus testuje panele słoneczne na autobusach

Valve ma jednak więcej powodów do zadowolenia, bo ich społeczność ostatnio mocniej się zaktywizowała. Potrzeba było zaledwie tygodnia, by pobić rekord liczby zalogowanych do platformy użytkowników. Obecnie wynosi on 19 107 803 osób jednocześnie zalogowanych. 32 procent z nich (6 079 346) uczestniczyło wtedy w jakiejś rozgrywce. Widać, że platforma Valve stale rośnie w siłę, co przy takiej konkurencji na rynku jest niemałym sukcesem.

Firma konkuruje przecież między innymi z Epic Store Games, które regularnie udostępnia u siebie darmowe tytuły. Te wprawdzie nie zawsze są na tyle wartościowe, żeby opłacało się tam zakładać konto, ale mimo wszystko część z użytkowników może przez to zrezygnować ze Steam. Nie zapowiada się więc na to, żeby w najbliższej przyszłości Valve miało się czego obawiać. Ich pozycja zdaje się być niezachwiana, a opublikowane wyniki to potwierdzają.

Źródło: Twitter Steam Database

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy