Kontynuujemy informowanie was o bezpłatnych grach, które zgodnie z zapowiedzią Epic Games Store będzie udostępniał w cotygodniowych odstępach przez cały 2020 rok. W zeszłym tygodniu mogliśmy za darmo pobrać świetną platformówkę Horace. Tym razem zaś trafiła nam się porządna gra logiczna The Bridge. Czy warto się nią zainteresować?

To, że The Bridge jest za darmo, nie oznacza, że jest słabą grą

Gra pojawiła się na rynku w 2013 roku na PC. W chwili obecnej średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 74/100. Mimo iż gra nie jest wielkim hitem, to sprzedała się na tyle dobrze, że wydano ją później na wielu innych platformach. Czym urzeka The Bridge? Na pewno grafiką. Odcienie szarości idealnie pasują do tego tytułu. Gracz musi się sporo namęczyć, aby ukończyć każdy z 48 poziomów. Skoro to gra logiczna, to wybór takiej palety barw był strzałem w dziesiątkę. Nic nas nie rozprasza i skupiamy się na tym, aby ukończyć dany level. W tego typu grach ciężko określić ile czasu zajmie wam dotarcie do końca. Szczególnie że po 48 podstawowych poziomach czeka na was jeszcze 24. Są bardziej skomplikowanymi wariacjami tych, które ukończyliście.

The Bridge wydano na wielu platformach, ale za darmo zagracie tylko na PC

Rozgrywka polega na manipulowaniu fizyką, perspektywą oraz co najważniejsze – czasem. Możecie go cofnąć w chwili popełnienia błędu. Sprawia to, że gra się odważniej próbując na różne sposoby ukończyć dany poziom. Dodatkowo w grze pojawiają się wskazówki i podpowiedzi. Jeżeli nie przepadacie za grami logicznymi, to mimo wszystko dajcie szansę The Bridge. Jeżeli nie poradzicie sobie sami – gra w pewien sposób poprowadzi was za rękę i nie utkniecie w miejscu. W The Bridge można zagrać na konsolach obecnej i poprzedniej generacji, a także na smartfonach. W Google Play gra kosztuje niecałe 43 złote.

Na bezpłatne pobranie gry macie prawie tydzień. Będzie dostępna w Epic Games Store do 30 stycznia. Jeżeli się spóźnicie, a mimo to będziecie chcieli zagrać, to będziecie musieli się pogodzić z uszczupleniem portfela niecałe 36 złotych.

Zobacz także: Half-Life z dodatkami na PC za darmo

Źródło: Epic Games Store, thebridgeisblackandwhite.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.