Valve zdecydowało się na bardzo miły gest. Z uwagi na zbliżającą się premierę Half-Life: Alyx na platformie Steam, udostępniono za darmo kilka poprzednich gier tej znakomitej serii. To świetna okazja, aby przypomnieć sobie, kim był Gordon Freeman i jak potoczyły się jego losy. Najnowsza odsłona ma się pojawić na rynku już w marcu. Sprawdźcie, które konkretnie tytuły zostały udostępnione bezpłatnie.

Udostępniony za darmo Half-Life to klasyka, którą warto znać

half-life za darmo

Pierwszy Half-Life pojawił się na rynku ponad 20 lat temu. Następnie wydano kilka dodatków. Na premierę pełnoprawnego Half-Life 2 musieliśmy poczekać aż do 2004 roku. Do dwójki także pojawiły się dodatki, nazywano je Epizodami. Po drugim nastąpiła cisza ze strony Valve. Nikt nie wiedział, czy firma pracuje nad kolejnym dodatkiem do istniejącego już wiele lat na rynku HL2, czy przygotowuje kompletnie nową część serii. Wszyscy liczyli na zapowiedź nowej gry z serii Half-Life. Doczekaliśmy się. Kolejna odsłona będzie miała nazwę Alyx i niestety nie jest tym, czego oczekiwali gracze.

Alyx to kompletnie inny Half-Life niż te udostępnione za darmo

Half-Life: Alyx nie będzie zwykłą kontynuacją serii. Poprzednie części, były strzelaninami FPS na komputery PC oraz konsole. Nowa odsłona będzie przeznaczona tylko i wyłączenie do grania w trybie VR. Z jednej strony fajnie, że posiadacze headsetów VR dostaną porządną grę. Z drugiej zaś starzy wyjadacze czują się zawiedzeni. Gogle VR to nadal dość drogi sprzęt a w dodatku nie każdy chce grać w ten sposób. Pozostaje liczyć na to, że kolejna zapowiedź Valve będzie dotyczyła „normalnej” odsłony serii Half-Life. Póki co pozostaje nam zagrać na PC w udostępnione za darmo poprzednie części:

  • Half Life
  • Opposing Force
  • Half Life 2
  • Episode One
  • Episode Two

W celu pobrania gier należy udać się na platformę Steam. Po wejściu na stronę każdej z wymienionych gier znajdziecie przycisk pozwalający na zagranie bezpłatnie (przez dwa miesiące) lub standardowy zakup.

Zobacz także: Half Life: Alyx – wszystko, co wiemy o nadchodzącym hicie

Źródło: Valve, Engadget, TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.