Epic nie zwalnia tempa. Tak jak obiecał podczas prezentowania statystyk, nadal w tygodniowych odstępach będzie udostępniał bezpłatne gry. Dziś po godzinie 17:00 będziemy mogli pobrać świetną platformówkę Horace. Miłośnicy pixel-artu i robotów będą zachwyceni. Produkcja mimo dobrych recenzji nie zyskała popularności, więc jeżeli tytuł nic wam nie mówi, to rzućcie okiem na trailer, opis i galerię poniżej.

Horace to indyk, ale smaczny i za darmo

Gra miała swoją premierę 18 lipca 2019 roku. Mimo iż wygląda na bardzo dopracowany tytuł, przy którym pracowało wiele osób, w rzeczywistości stworzyły go zaledwie dwie. Wydaniem zajęła się firma 505 Games, która odpowiedzialna była za wydanie takich gier jak Naughty Bear na konsole poprzedniej generacji czy Control, który jest dostępny na PC, PS4 oraz Xboxa One. Wróćmy jednak do Horace. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 81/100. Gra została wydana tylko i wyłącznie na PC. Jednak skoro uzyskała tak wysokie noty, to nie można wykluczyć, że pojawi się także na innych platformach. Tytuł gry to jednocześnie imię głównego bohatera – robota. Oczywiście nie jest to zwykły robot.

Na czym polega rozgrywka w dostępnym za darmo Horace?

Tytułowy Horace żyje wśród ludzi. Został stworzony, aby im służyć. Mieszkańcy domu, do którego trafił, traktują go jednak jak członka rodziny. Niestety wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Robot zostaje na długi czas wyłączony, a kiedy ponownie otwiera oczy, okazuje się, że jego rodzina zniknęła. Gra przedstawia smutną historię, choć udało się przemycić trochę dość specyficznego, angielskiego humoru. Twórcom należą się brawa za bardzo ciekawe podejście do prowadzenia rozgrywki. Mimo prostej grafiki w stylu pixel-art stworzony świat nie jest nudny. Podczas kilkugodzinnej przygody poczynania naszego robota obserwujemy z boku, z tyłu, a także z perspektywy pierwszej osoby. To bardzo fajne urozmaicenie rozgrywki powodujące, że Horace nie jest tylko kolejną, zwykłą platformówką.

Gra pobierzecie bezpłatnie już dziś po godzinie 17:00. Jeżeli czytacie tego newsa wcześniej, to polecam rzucić okiem na Sundered: Eldritch Edition. To właśnie ten tytuł dostępny jest obecnie za darmo w Epic Games Store. Po wspomnianej godzinie zostanie zastąpiony przez Horace.

Zobacz także: PlayStation udostępniło wszystkim graczom podsumowanie 2019 roku – sprawdź swoje statystyki!

Źródło: Epic Games Store, IGN, GameSpot, 505 Games

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.