Brak białego puchu za oknem. Plusowa temperatura. Śnieg w zasadzie widzieliśmy tylko, oglądając Kevina w Wigilię. Jeżeli nie mieszkacie w górach to narty lub snowboard oznaczają wyjazd, na który niekoniecznie macie czas i pieniądze. Skoro o śniegu i pieniądzach mowa polecam udać się w najbliższych dniach do Epic Games Store i pobrać grę Steep. Może to nie jest prawdziwy śnieg i brakuje dreszczyku emocji, który czujemy, stojąc na snowboardzie, ale wiecie – jest za darmo. Warto więc skorzystać. Czego można się spodziewać po tej produkcji?

Dostępny za darmo Steep to najlepsza gra snowboardowa ostatnich lat

Produkcja ta pojawiła się na rynku 2 grudnia 2016 roku na Xboxie One, PlayStation 4 oraz PC. Planowano także wydanie jej na Nintendo Switch, ale pomysł porzucono. Steep to tytuł z otwartym światem i to nie byle jakim. Specjalnie na potrzeby gry odwzorowano część Alp. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 72/100. Nie jest to więc wielki hit. Jednak nie ma zbyt wielu gier o podobnej tematyce i powoduje to, że niektóre niedociągnięcia można jej wybaczyć. Jedno jest pewne – grając w pojedynkę wieje nudą.

Niech Steep pobiorą za darmo także twoi znajomi – wspólna gra daje dużo frajdy

steep za darmo

Produkcja stawia na rozgrywkę wieloosobową. Dostępne są dość rozbudowane funkcje społecznościowe. Możecie jeździć wspólnie ze znajomymi, bądź poznawać i łączyć się w grupy z innymi osobami, które spotkacie w trakcie rozgrywki. W Steep dostępne są misje, wyzwania oraz próby czasowe. Jeżeli jednak nie interesuje was rywalizacja i chcecie po prostu swobodnie zwiedzać świat, to nic nie stoi na przeszkodzie. Odpalacie grę i beztrosko śmigacie po stokach.

Ile mamy czasu na dodanie za darmo do biblioteki gry Steep? Tym razem więcej niż kilkadziesiąt godzin. Omawiany tytuł znajdziecie w Epic Games Store. Promocja zakończy się w czwartek, 9 stycznia o godzinie 17:00.

Zobacz także: Świąteczna gra Snowman Story na Androida – śniegu w niej nie brakuje

Źródło: Epic Games Store, IGN, GameSpot, Metacritic

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.