Na początku listopada pojawiły się pierwsze plotki dotyczące wyczekiwanego trybu multiplayer w grze Mario Kart Tour na urządzenia mobilne. Mimo iż gra miała swoją premierę we wrześniu, to do dziś nie możemy pograć w nią ze znajomymi. Testy nowego trybu miały rozpocząć się w grudniu. Obietnicy dotrzymano. Od kilku dni część graczy ma już dostęp do gry wieloosobowej. Ile potrwają testy i kto może wziąć w nich udział?

Testowanie trybu multiplayer w Mario Kart Tour nie jest tanie

Aby wziąć udział w testach trybu multiplayer, musicie być posiadaczami złotej przepustki, którą można kupić za niecałe 5 dolarów. W Polsce kosztuje 23,99 zł. Testy trwają już od 12 grudnia i zakończą się w przyszły piątek (27 grudnia). Nie wiadomo, czy pozostali gracze otrzymają możliwość przetestowania trybu wieloosobowego. W chwili obecnej nie jest także do końca jasne, czy w momencie gdy tryb multiplayer wyjdzie z fazy beta, będzie dostępny dla wszystkich czy tak jak same testy – tylko dla osób opłacających złotą przepustkę. Prawdopodobnie każdy będzie miał do niego dostęp, jednak osoby bez złotej przepustki będą musiały się liczyć z ograniczeniami. Jakimi? To pozostaje, póki co zagadką.

Niektórzy chętnie zapłacą za test trybu multiplayer w Mario Kart Tour

Koszt złotej przepustki jest od początku kontrowersyjny. To dość wysoka cena za dostęp do szybszych samochodów, złotych wyzwań i nagród za postęp w grze. Dla przykładu podobną kwotę (24,99 zł) trzeba zapłacić za dostęp do usługi Apple Arcade, w ramach której zyskujecie dostęp do ponad 100 gier. Google Play Pass, który jest jeszcze niedostępne w Polsce, także kosztuje tyle, co złota przepustka w Mario Kart Tour. Dla wielu graczy to dość trudna decyzja. Wydać około 5 dolarów na złotą przepustkę do jednej gry, czy zyskać dostęp do wielu innych. Jednak fanów serii Mario Kart nie brakuje i póki tylko będą w stanie płacić, to zapewne jej cena nie zostanie obniżona w myśl zasady „towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić”.

Zobacz także: Google Play Pass przedstawiony – abonament dla ponad 350 gier i aplikacji bez reklam

Źródło: Twitter, Android Authority, Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.