Patrząc za okno, widzimy jesień, a nie zimę. Aby poczuć klimat świąt, pozostaje włączyć TV, radio lub świąteczną grę. Do Wigilii został już w zasadzie tylko tydzień. Zanim obejrzymy Kevina, możemy udać się do Google Play, zainstalować Snowman Story i sprawdzić, czy mimo kiepskiej pogody udzieli nam się świąteczny nastrój.

Snowman Story to świąteczna gra w stylu retro

Studio Odencat w sobotę udostępniło za pomocą Google Play swoją nową produkcję o nazwie Snowman Story. Jest to połączenie przygodówki z grą logiczną. Jeżeli nie macie dość gier pixel art i z powodu pogody nie możecie w sobie obudzić ducha świąt, to powinniście sprawdzić ten tytuł. Kolorowa grafika, bałwany, śnieg, Mikołaj – bardziej świątecznie być już chyba nie może. Gra pozwala nam wcielić się w bałwana, który stara się odnaleźć „raj” na północy. Droga, którą nasz główny bohater musi przebyć, jest usłana zagadkami i łamigłówkami. Rozwiązując je, zbliżamy się do naszego celu, czyli mroźnej krainy leżącej blisko bieguna północnego. Dlaczego ta podróż jest tak ważna? Tam nigdy nie nadejdzie wiosna, więc dotarcie tam to dosłownie sprawa życia i śmierci.

Czym wyróżnia się ta świąteczna gra na Androida?

Trailer bardzo dobrze przedstawia nam, z jakiego rodzaju grą mamy do czynienia. Jeżeli liczycie na sporo akcji, to się zawiedziecie. To spokojna gra, mająca zapewnić rozrywkę w dniach poprzedzających święta. Po nich zapewne zainteresowanie nią spadnie. Co ciekawe producent zdecydował się na ciekawy krok. Łamigłówki można pominąć. Jeżeli jakaś okaże się zbyt trudna, bądź po prostu nie będziecie chcieli jej rozwiązywać, to istnieje możliwość jej pominięcia i kontynuowania podróży. Możecie dzięki temu przeżyć tę przygodę bez martwienia się, że utkniecie w jakimś miejscu i nie poznacie finału całej historii.

Snowman Story jest grą bezpłatną i możecie ją pobrać z Google Play już od soboty. Zawiera jednak mikropłatności i reklamy. Jeżeli jesteście w stanie je zaakceptować, to nie ma konieczności wydawania ani złotówki, aby móc cieszyć się grą. Taki system zawsze jest mile widziany. W takich przypadkach aż chce się wesprzeć twórców gry.

Zobacz także: Świąteczny iPhone od firmy Caviar za pół miliona złotych

Źródło: Android Police, Odencat, Google Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.