MMORPG na Androida

Black Desert Mobile – nowy MMORPG trafia na Androida

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Gry

Na przestrzeni lat wyszło sporo ciekawych gier MMORPG na Androida. Mamy na przykład AdventureQuest 3D, Lineage 2: Revolution oraz Arcane Legennds. Jednak miejsce dla nowego tytułu zawsze się znajdzie. Szczególnie takiego, który bazuje na dość dobrej pecetowej wersji i jest bezpłatny. Tak jak obiecało studio Pearl Abyss, 11 grudnia w sklepie Google Play pojawił się Black Desert Mobile.

Nowe MMORPG na Androida można już pobrać z Google Play

Do tej pory gra była dostępna tylko dla mieszkańców Korei oraz Japonii. Produkcja jest mobilną odmianą Black Desert Online, który posiadacze PC mogą pobrać już od kilku lat. Gra zebrała rzeszę wiernych fanów, dzięki czemu serwery nie świecą pustkami. W chwili obecnej omawiany tytuł MMORPG na Androida pobrało około 70 000 osób. Nie jest to duża liczba, ale ocena powyżej 4 gwiazdek napawa optymizmem. Ciężko dzię zadowolić graczy. Szczególnie kiedy producent bierze na warsztat grę MMORPG. Jedni chcieliby rozbudowanego drzewka umiejętności, inni woleliby, aby ten element był uproszczony w mobilnej wersji gry. Spora część gier tego typu na urządzeniach mobilnych stosuje pewne mechanizmy, które nie wszystkim się podobają. Dla przykładu po podjęciu się jakiejś misji natychmiast lądujemy w miejscu docelowym. Takie rozwiązanie na PC lub konsolach nie przejdzie, ale na smartfonie jest wręcz konieczne.

Co o nowym MMORPG na Androida myślą gracze?

MMORPG na Androida

Black Desert Mobile oberwało się trochę od graczy w komentarzach. Zarzucają zdecydowanie zbyt duże uproszczenie rozgrywki powodujące, że gracz chcący się rozerwać – po prostu się nudzi. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że tworząc grę mobilną, potrzebne są kompromisy. Sterowanie, wielkość ekranu czy moc obliczeniowa to tylko niektóre z ograniczeń. W komentarzach znaleźć można także wiele pozytywnych opinii o Black Desert Mobile. Gracze chwalą grafikę i często zaznaczają, że mimo iż tytuł posiada system mikropłatności, to nie jest grą „pay to win”. Wszystkie dostępne za prawdziwe pieniądze przedmioty można zdobyć w trakcie rozgrywki.

Jeżeli chcecie sprawdzić grę i wyrobić sobie własną opinię to polecam udać się do sklepu Google Play, gdzie pobierzecie ją bezpłatnie.

Zobacz także: TibiaME MMO: jak długo jeszcze może żyć Tibia!?

Źródło: Google Play, Pearl Abyss, Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy