The Last Remnant android

The Last Remnant – znany jRPG trafiła na Androida

Arkadiusz Stec Arkadiusz Stec Gry

Premierom zwykle towarzyszą reklamy, trailery i wywiady z twórcami. The Last Remnant to dość znany tytuł i aż nie chce się wierzyć, że trafił na Androida bez wcześniejszej zapowiedzi. Grę możecie już kupić w sklepie Google Play – o ile jesteście w stanie zaakceptować jej cenę.

Zanim The Last Remnant pojawił się na Androidzie, cieszył posiadaczy PC oraz Xboxa 360

The Last Remnant android

Wersja na Xboxa 360 pojawiła się na rynku w 2008 roku. Rok później gra trafiła także na PC. Tytuł przygotowała i wydała firma Square Enix kojarzona głównie z seriami Final Fantasy oraz Dragon Quest. Celowo wspominam o tych seriach, ponieważ The Last Remnant jest do nich w pewien sposób podobny – reprezentuje bowiem gatunek jRPG. Tego typu gry albo się kocha, albo nienawidzi i omija szerokim łukiem. Można nie przepadać za jRPG-ami, ale trzeba przyznać, że w dniu premiery na Xboxie 360 gra wyglądała przepięknie. Silnik Unreal Engine 3 robił świetne wrażenie. Gra stała się na tyle rozpoznawalna, że w 2018 roku postanowiono ją odświeżyć i wydać na PlayStation 4. Minął kolejny rok i gra trafiła niespodziewanie na smartfony i tablety.

The Last Remnant dostępny na Androida to wersja Remastered

The Last Remnant android

Po 10 latach było co poprawiać. Odświeżono grafikę i dźwięk. System walki, na który narzekano w recenzjach dekadę temu, także doczekał się poprawek. Na tym nie koniec. Skoro gra miała trafić na urządzenia mobilne, to konieczna była modyfikacja systemu sterowania postacią. W chwili obecnej próżno szukać jakiejś obszernej recenzji i ciężko stwierdzić, czy gra jest warta zakupu.

Jak myślicie, ile kosztuje The Last Remnant na Androida?

The Last Remnant android

Prawdopodobnie przyszła wam do głowy kwota dużo niższa niż ta, którą trzeba zapłacić za ten tytuł. The Last Remnant kosztuje w Google Play 94,99 zł, co wydaje się być lekką przesadą. Nawet jeżeli podobała wam się pierwsza wersja gry, to polecam wstrzymać się z zakupem. Wiecie, jak to jest z portami na smartfony. Póki nie ma recenzji, lepiej nie ryzykować wyrzucenia prawie 100 złotych w błoto.

Zobacz także: Darmowe i przecenione aplikacje i gry w Google Play na środek tygodnia #39

Źródło: Square Enix, Android Police,

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy