Fanów Rocket League uruchamiających grę po 4 grudnia czeka niemiła niespodzianka. Zniknęły ich skrzynie oraz klucze. Powodem jest nowa aktualizacja, na którą większość graczy zareagowała zaskoczeniem, złością i oburzeniem.

Nowa aktualizacja usunęła skrzynie z Rocket League

skrzynie Rocket League

Najnowsza aktualizacja całkowicie zmienia sposób, w jaki gracze zdobywali nowe koła, lakiery, samochody i pozostałe przedmioty. W trakcie gry otrzymywaliśmy co jakiś czas skrzynię. Można było skorzystać z możliwości podglądu zawartości. Po otwarciu jej kluczem lub dekryptorem otrzymywaliśmy (losowo) jeden z przedmiotów znajdujących się w środku. Dekryptory można było zdobyć w momencie przejścia na wyższy poziom lub w czasie różnych eventów. Klucze zaś znajdowały się w sklepie i do ich zakupu potrzebne były prawdziwe pieniądze. 10 sztuk kosztowało w naszym kraju 42 złote. Dawało nam to możliwość otwarcia 10 skrzyń – czyli gwarantowało nam zdobycie 10 przedmiotów. Czasem trafiło się coś fajnego, czasem nie – ale zawsze otrzymywaliśmy to „coś”.

Na co zamieniono skrzynie w Rocket League?

skrzynie Rocket League

Po aktualizacji wszystko wygląda inaczej. Skrzynie zastąpiły schematy a klucze i dekryptory zamieniono na walutę – kredyty. Teraz w momencie, w którym otrzymalibyśmy skrzynię, dostajemy nieodkryty schemat. Musimy go odkryć i dopiero wtedy widzimy, na jakiego przedmiotu zbudowanie pozwala. Będzie to dla przykładu nowy samochód. Tu przydadzą się wspomniane wcześniej kredyty. To właśnie dzięki nim możemy zbudować (a właściwie kupić) samochód ze schematu.

Gracze są lekko mówiąc zdenerwowani

skrzynie Rocket League

Wszystko może przeszłoby bez echa, ale przesadzono z cenami. 1100 kredytów kosztuje 42 złote, czyli tyle samo ile wcześniej 10 kluczy. Sprawiedliwie prawda? Jednak kiedy spojrzymy na ceny przedmiotów ze schematów, to można złapać się za głowę. Samochód kosztuje np. 1200 lub 1600 kredytów, opony 400, antena 200 itd. itd. Dużo zależy od „rzadkości” przedmiotów (im rzadszy, tym droższy). Ceny są wręcz absurdalne. Bardzo rzadki lakier kosztuje 2000 kredytów, czyli 84 złote a tyle kosztuje sama gra Rocket League.

Podsumowując:

  • W starym systemie po zakupie 10 kluczy mogliśmy otworzyć 10 skrzyń i zdobyć dzięki temu 10 przedmiotów (o losowej „rzadkości”).
  • W nowym systemie po zakupie 1100 kredytów możemy je wydać na 1, 2 lub 3 marne przedmioty. Te bardziej interesujące kosztują krocie.

Skrzynie to nie jedyne co zabrano fanom Rocket League

skrzynie Rocket League

Wraz ze skrzyniami zniknęło coś jeszcze. Ten dreszczyk emocji podczas ich otwierania. Niestety musimy to zaakceptować. Świat ostatnio ostro walczy z hazardem i niestety wpływa to także na gry, w których występują lootboxy i mikropłatności. Po zmianie systemu gracz owszem – widzi dokładnie, co może kupić (więc nie ma mowy o hazardzie), tylko za jaką cenę …

Zobacz także: Google zaostrza przepisy dotyczące lootboxów i treści dla dorosłych w Play Store

Źródło: rocketleague.com, Reddit, DualSHOCKERS, fanbyte

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.