Diablo Immortal jeszcze się nie ukazało, a już teraz wiadomo, że będzie miało mocnego konkurenta. Będzie nim Path of Exile Mobile przedstawione przez Grinding Gear Games podczas ExileConu. Wygląda na to, że wkrótce zagramy na smartfonach aż w dwa dobrze zapowiadające się tytuły z gatunku Hack and slash.

Path of Exile Mobile kontra Diablo Immortal

Path of Exile Mobile

Obie marki na chwilę obecną są w zasadie najbardziej popularnymi przedstawicielami gatunku Hack and slash. Fani Diablo 3 oraz Path of Exile mają się z czego cieszyć. Oba tytuły nie tylko wkrótce otrzymają pełnoprawne kontynuacje, ale i mobilne odmiany. Ciężko powiedzieć, która z tych gier będzie lepsza. Obie możemy zobaczyć na trailerach, ale jeszcze nie możemy w nie zagrać. Prawdziwa walka o serca graczy rozpocznie się dopiero po premierze obu tytułów. Zapowiedź Diablo Immortal widzieli już wszyscy zainteresowani. Teraz przyszła kolej na Path of Exile Mobile.

Czym jest Path of Exile Mobile

PoE Mobile ma najbardziej jak to tylko możliwe przypominać pełnoprawnego pecetowego Hack and slasha. Oczywiście ekran smartfona nie zastąpi klawiatury, myszki czy nawet pada. Producent będzie więc musiał się postarać, aby gracze dostali ciekawą grę, a nie uproszczony do bólu, kiepski tytuł licząc, że zyska popularność tylko przez słowa Path of Exile w tytule. Pecetowa i konsolowa wersja jest szalenie rozbudowana. Nie wiem, jak producent ma zamiar upchnąć tony skilli, przedmiotów i całą mechanikę do urządzenia mobilnego. Mam nadzieję, że jednak mu się to uda.

Czy Diablo Immortal ma się czego obawiać?

Path of Exile Mobile

Myślę, że tak. Kiedy w 2012 roku pojawiło się Diablo 3, świat oszalał. Gra jednak miała wiele problemów i niedociągnięć. Recenzenci i sami gracze czuli niedosyt. Niby dostali porządny tytuł, ale jednak nudny. Nie zrozumcie mnie źle. D3 nie jest kiepską grą, ale nie dorasta do pięt POE pod względem dodatkowego kontentu, mechaniki czy ilości itemów oraz broni. Piszę to jako osoba mająca paragon >1000 w Diablo 3. Doceniam produkcję Blizzarda, ale dopiero po sprawdzeniu PoE zobaczyłem, ile rzeczy można było zrobić lepiej, aby wykorzystać potencjał tej gry.

Która z gier będzie lepsza?

Path of Exile Mobile

Diablo i Path of Exile po wkroczeniu na urządzenia mobilne będą miały czystą kartę. Będą pierwszymi mobilnymi grami serii. Wszystko będzie możliwe. Czy osoby zakochane w Diablo wybiorą mobilne PoE? A może to fani PoE odwrócą się od marki na rzecz produkcji Blizzarda? Sam wiele lat temu jako zagorzały fan Fify w wersji na komputery stacjonarne, po odpaleniu konsoli nie wyobrażałem sobie grać w inną piłkę niż Pro Evolution Soccer. Platforma zmienia wszystko. Pozostaje nam liczyć na to, że Grinding Gear Games odda w ręce fanów PoE dopracowany i ciekawy tytuł, aby nawet nie musieli spoglądać w stronę Diablo Immortal.

Dokładna data premiery Path of Exile Mobile nie jest jeszcze znana. Plotki mówią o 2020 roku i wydaje się to bardzo prawdopodobnym terminem.

Zobacz także: Diablo Immortal będzie hitem. Wszystko, co musisz wiedzieć o grze

Źródło: Polygon, Grinding Gear Games

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.