Mario Kart Tour pod koniec września wjechał na nasze smartfony. Niestety bez trybu multiplayer. Miał on zostać dodany do gry w późniejszym terminie. Mamy już pierwsze informacje na temat rozgrywki wieloosobowej. Kto i kiedy będzie mógł rywalizować ze znajomymi i innymi, żywymi przeciwnikami?

Mario Kart Tour zebrał mieszane recenzje

Mario Kart Tour multiplayer

Zanim gra pojawiła się na rynku, wielu liczyło na to, że otrzymają grę ściśle przypominającą konsolowy odpowiednik Mario Kart. O ile tytuł wizualnie bardzo przypomina poprzednie części serii, to kością niezgody stało się sterowanie. Podobną sytuację mieliśmy przy Mario Run. O co dokładnie chodzi? Gra działa tylko w trybie pionowym. Pojazd sam porusza się do przodu, a gracz ma jedynie wpływ na skręcanie i używanie wzmocnień oraz pocisków. Działa to niesamowicie topornie. Wiele osób, zanim przyzwyczaiło się do sterowania, zrezygnowało z gry. Nie wiem, dlaczego nie oddano nam pełnej kontroli. Rozumiem, że żyjemy w czasach, w których gry są do bólu uproszczone, ale ktoś tu ewidentnie przesadził.

Mario Kart Tour wkrótce dostanie tryb multiplayer

Mario Kart Tour multiplayer

Szkoda, że tryb multiplayer nie był obecny od samego początku. Podczas grania ze znajomymi jest zawsze więcej zabawy. Być może pozwoliłoby to części graczy przełknąć gorzką pigułkę w postaci dziwnego sterowania. Na Twitterowym koncie Mario Kart Tour poinformowano, że testy trybu multiplayer rozpoczną się w grudniu. Będą dostępne tylko dla osób opłacających złotą przepustkę sezonową. W nadchodzących tygodniach mamy poznać więcej szczegółów.

Mario Kart Tour potrzebuje pełnoprawnego trybu multiplayer

Mario Kart Tour multiplayer

Seria Mario Kart od zawsze opierała się na rywalizacji z innymi graczami. Czy to na podzielonym ekranie, czy przez Internet – zawsze chodziło o współzawodnictwo. Gracze oczekują pełnego trybu wieloosobowego. Jednak tak samo spodziewali się normalnego sterowania i prowadzenia samochodu w trybie horyzontalnym. Decyzje producenta są nieprzewidywalne. Otrzymamy tryb wieloosobowy z krwi i kości? A może zostanie uproszczony i spłycony do bólu? Pozostaje nam poczekać kilka tygodni, aby się o tym przekonać.

Zobacz także: [Pobierz] Super Mario Run już na Androidzie – warto było czekać?

Źródło: Twitter, Android Police, Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.