Command & Conquer Remastered

Command & Conquer Remastered – znany RTS powraca

Gry

Starsi gracze pamiętają serię gier C&C. Przez lata zajmowały pierwsze miejsca w rankingach najlepszych RTS-ów. Command & Conquer Remastered prawdopodobnie więc ucieszy wielu graczy. Legenda powraca, a jej zapowiedź wygląda obiecująco.

Pierwowzór Command & Conquer Remastered

Command & Conquer Remastered

Command & Conquer pojawił się na rynku w 1995 roku. Bardzo szybko osiągnął sukces. Tytuł wyróżniał się dopracowaną (jak na tamte czasy) grafiką i nowymi możliwościami sterowania jednostkami na polu bitwy. Zaznaczenie kilku naraz i wydanie im polecenia wydaje się standardem w obecnych RTS-ach. Jednak ponad 20 lat temu było to coś zupełnie nowego. Dlatego wydawanie poleceń grupom pojazdów, czy piechocie sprawiało dużo radości. Comand & Conquer pozwalał nam uczestniczyć w walkach pomiędzy dwoma frakcjami: Global Defence Initiative (w skrócie GDI) oraz Bractwem Nod. Co ciekawe, obie strony konfliktu miały inne jednostki, budynki i pojazdy bojowe. Wydłużało to czas zabawy. Granie najpierw jedną, a potem drugą stroną znacząco urozmaicało rozgrywkę. Gra świetnie się sprzedała. Zapewne dlatego później na rynku pojawił się dodatek Command & Conquer: The Covert Operations. Zawierał przede wszystkim 15 nowych misji, ale dodano także 10 map do trybu wieloosobowego.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jakie zmiany wzgędem oryginału zobaczymy w Command & Conquer Remastered?

Command & Conquer wydano na platformach: PC, Sega Saturn, Playstation oraz Nintendo 64. Remaster ma się pojawić na PC. Inne platformy, póki co nie zostały wzięte pod uwagę. Remaster ma trzymać się pierwozoru. Jak widzicie na trailerze, grafika została odświeżona. Jednak C&C pozostał RTS-em w 2D. Bardzo mnie to cieszy. Tej, jak i wielu innym starym grom przyda się lifting – ale to wszystko. Możliwość zagrania w starą grę, ale na obecnych, dużych ekranach 1080p oraz 4k w zupełności wystarczy.

Data premiery i cena Command & Conquer Remastered

W chwili obecnej dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Grę w materiałach prasowych przedstawiono, jako remaster na 25 urodziny marki. Jeżeli mielibyśmy wierzyć tym informacjom, to należy spodziewać się gry w 2020 roku. Wtedy właśnie przypada 25 rocznica ukazania się Command & Conquer na rynku. Nie znamy także ceny. Miejmy nadzieję, że nie będzie za wysoka. Choć to w sumie Electronics Arts – więc wszystko jest możliwe.

Zobacz też: Electronics Arts wydaje Command & Conquer: Rivals na Androida – strach się bać?

Źródło: EA, rockpapershotgun


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x