Dzisiaj gry multiplayer kojarzą się wyłącznie z grami online, a przecież jedno z drugim nie musi się wiązać. O ile dzisiaj nawet różnorakie kooperacje są wykonywane przez Sieć, tak niegdyś siadało się na kanapie ze znajomym i między innymi w ramach dzielonego ekranu pokonywało się kolejne kilometry trasy lub walczyło z przeciwnikami. Naturalnie dzisiaj też jeszcze znajdziemy takie tytuły, ale stanowią one zdecydowaną mniejszość i swego rodzaju dodatek względem internetowych rozgrywek. Jak to wygląda w przypadku smartfonów, tabletów i ogólnie rozumianych urządzeń mobilnych? Oczywiście rozmiary sprawiają, że wygodniej jest łączyć kilka sprzętów, aniżeli grać na jednym. Niemniej jest to możliwe i znajdzie się kilka propozycji, które na to pozwalają. Linki do sklepów znajdziecie w tytułach gier.

Gry multiplayer na jednego smartfona lub tablet

King of Opera – darmowa

Przede wszystkim prostota, w której naszym celem jest… zepchnięcie przeciwników ze sceny. W sumie dostępnych jest 6 trybów gry, a do wszystkiego wykorzystujecie tylko jeden przycisk. Możecie bawić się w czwórką, choć niewątpliwie duży ekran tabletu jest bardziej sugerowany.

Chain Reaction – darmowa

chain reaction sklep play gry multiplayer na jednego smartfona

U podstaw prosta gra strategiczna, w której może brać udział do 8 graczy, która stanowi swego rodzaju rozwinięcie popularnych Kropek.

Fruit Ninja – darmowa

Tego tytułu najprawdopodobniej nikomu nie muszę przedstawiać. Jest to jeden z pierwszych, wielkich hitów wśród gier mobilnych. Niszczymy owoce, ale gdzie tu multiplayer? Najzwyczajniej w świecie walczymy na zmianę o wyższy wynik.

Glow Hockey 2 – darmowa

Niemalże każde wczasy w Polsce poniekąd wiążą się z cymbergajem. Każda miejscowość turystyczna może się pochwalić przynajmniej jednym tego typu automatem. W takim razie, czemu nie zagrać ze znajomym na telefonie w tę jakże prostą propozycję?

Badland – darmowa

Czas na coś bardziej zaawansowanego i wielokrotnie nagradzanego. Celem gry jest po prostu przetrwać przejście przez stworzone plansze — gracze Super Meat Boy na pewno się odnajdą. W ramach trybu multiplayer każdy zawodnik dostanie swoją część ekranu.

Bounden – 8,99 złotych

Pierwsza i zarazem przedostatnia płatna gra, ale też jedna z najbardziej zaawansowanych i oryginalnych, jeśli chodzi o tytuły multiplayer na jednego smartfona. Jak to określają autorzy, jest to połączenie Twistera i baletu, a Waszym celem jest trzymanie urządzenia, klikanie przycisków na ekranie i… wykonywanie poleceń.

Micro Battles – darmowa

Tak naprawdę mamy do czynienia z serią gier, w której mamy… jeden przycisk i różne rozgrywki. Wszystkie tytuły są oczywiście dostępne za darmo:

Duel Otters – darmowa

Kolejny tytuł, który został stworzony ewidentnie pod rozgrywkę multiplayer na jednym smartfonie lub tablecie. Składa się on z 11 mini gier, z czego 9 z nich jest darmowa, ale możecie to obejść, lajkując profil autorów na Facebooku.

Keep Talking and Nobody Explodes – 48,99 złotych

Ten tytuł w głównej mierze zdobył popularność w ramach wirtualnej rzeczywistości. Jednak jest też odpowiednik mobilny, który swoje kosztuje. Tym razem po prostu trzeba mówić, a raczej wraz z drugim graczem rozbrajać bombę poprzez odpowiednie przekazywanie tego, co jeden z Was widzi, a drugi odczytuje z instrukcji.

Zobacz też: Telefon, który zmieścisz w portfelu.

Naturalnie na koniec jestem ciekawy Waszych propozycji. Teoretycznie mógłbym dodać jeszcze Heroes of Might and Magic 3, ale… tytuł nie jest już dostępny w Sklepie Play. Może właśnie powinniśmy pójść w tę stronę, czyli portowanie kultowych tytułów z innych platform? W takim razie dajcie znać w komentarzach, jaką grę chętnie byście zobaczyli na ekranach swoich smartfonów.

Źródło: Android PIT

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.