Dr. Mario World. Kolejna gra od Nintendo na smartfony

mm Paweł Maretycz Gry 2019-02-01

Na smartfony nie ma dobrych gier – taki argument często pada w dyskusjach o mobilnym graniu. Mimo że na szczęście nie jest on do końca prawdziwy, to stosunek dobrych gier do tych marnych wypada tragicznie. Przeciwstawić ma się temu nadchodzącą propozycja od Nintendo – Dr. Mario World.

Dr. Mario World zmierza na smartfony

Dr. Mario World

Dr. Mario to seria gier, która miała swoją premierę na automatach, chociaż większość graczy na świecie kojarzy ją raczej z konsoli NES. W Polsce była ona elementem wielu, niezbyt legalnych składanek na Pegasusa. Jest to gra logiczna, w której tytułowy Dr. Mario za pomocą kolorowych pigułek zwalcza wirusy. Gra składa się z krótkich poziomów, dzięki czemu idealnie nadaje się do smartfonów i rozgrywki w kolejce do lekarza albo autobusie. Co ciekawe ma ona powstać we współpracy z LINE, które wydało już sporo gier on-line. Dr. Mario World ma być grą zawierającą rozbudowany aspekt społecznościowy. Mam nadzieję, że nie są to puste słowa i zaoferuje coś więcej niż zwykły ranking światowy. Na przykład znany z oryginału tryb dwuosobowy, gdzie wygrywa osoba, która jako pierwsza pokonała wirusy.

Dr. Mario World

Tryb dla dwóch graczy, oczywiście w wersji na NES

Zobacz też: Super Mario Run już na Androidzie – warto było czekać?

Będzie to druga gra od Nintendo o wąsatym h̶y̶d̶r̶a̶u̶l̶i̶k̶u̶ lekarzu na smartfonach. Pierwszą było Super Mario Run, które pomimo świetnej grywalności oraz genialnej ścieżce dźwiękowej z Super Mario Bross Wii nie odniosła sukcesu. Najprawdopodobniej wynika to ze zbyt wysokiej ceny jak na tak prosty tytuł. W dniu premiery kosztowała ona prawie 50 zł. Miejmy nadzieję, że Nintendo uczy się na błędach. Premiera Dr. Mario World została zapowiedziana na początek lata.

 

Źródło: Nintendo


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x