fb gg facebook platforma do gier

Facebook tworzy swoją platformę do gier – Steam, Twitch i inni zagrożeni?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Gry

Już się przyjęło, że jeśli Facebook nie może czegoś przejąć, to to skopiuje. Dobitnie dowiedział się o tym Snapchat, którego funkcjonalność 1:1 została przeniesiona do samego portalu społecznościowego, Messengera czy też Instagrama. Czy to ma jakikolwiek sens? Patrząc, gdzie teraz jest Facebooka, a gdzie Snap, to zdecydowanie tak, ma sens. Z drugiej strony gigant nie będzie stał w miejscu, więc teraz postanowił zająć się grami. Już wcześniej ogłaszano współpracę z różnymi agencjami, transmisje przeróżnych meczy na licencji i innych. Teraz przyszedł czas na konkret – poznajcie FB.gg, czyli Facebook Gaming.

Facebook Gaming, FB.gg – Steam i Twitch w jednym, ale ewidentnie do rozwoju.

Jak czytamy w oficjalnym opisie aplikacji FB.gg, pozwala nam ona na odkrywanie świata gier spersonalizowanego pod odbiorcę, tworzenia społeczności z twórcami, jak i aktywne granie z innymi. To wszystko w jednym miejscu. Tylko ten ostatni punkt obecnie obsługuje takie tytuły, jak Everwing, Words with Friend czy też Basketball FRVR. Dokładnie, to popularne aplikacje, które możemy uruchomić z poziomu chociażby Messengera. Oczywiście to dopiero początek, Facebook zaczyna testy swojej platformy, ale u podstaw wszystko wygląda naprawdę interesująco dla graczy. Pod warunkiem, że gigantowi społecznościowemu uda się zainteresować swoim pomysłem największych – zarówno streamerów, jak i deweloperów.

Zobacz też: Nowa aktualizacja Windows 10 to zdecydowanie problemy.

Póki co FB.gg jest dostępne w wersji testowej w Sklepie Play, ale pojawia się ograniczenie regionalne – wyłącznie Filipiny mają dostęp do tej aplikacji. Dajcie znać, co Wy sądzicie o tej platformie. Z racji, że graczem jestem tylko z doskoku może nie zauważyłem poważnego braku w pomyśle Facebooka?

źródło: TechCrunch

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy