Jeżeli od czasu do czasu gracie na swoich smartfonach, to zapewne kojarzycie produkcje studia Telltale Games, które znaleźć można w Google Play. Są to gry takie jak m.in. The Walking Dead, Game of Thrones czy The Wolf Among Us, które wyróżniają się przede wszystkim ciekawą fabułą. Jeżeli jesteście fanami rozgrywki tego typu, to niestety mam dla Was złą wiadomość – studio Telltale Games kończy swoją działalność.

To koniec studia Telltale Games. Co stanie się z zapowiedzianymi produkcjami?

Studio Telltale Games o ciężkiej decyzji poinformowało nas już na Twitterze.

Zobacz także: Nowa aktualizacja WhatsAppa w wersji beta jest świetna!

Jak podaje portal Gamasutra, wszystkie przyszłe produkcje Telltale z wyjątkiem The Walking Dead: Season 4 zostały anulowane. Firma zwolniła już większość pracowników – nad kontynuacją opowieści o zombie prawdopodobnie pracuje jeszcze około 25 osób. Patrząc na wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości, mogliśmy się jednak niestety spodziewać zamknięcia Telltale Games – studio, w związku z problemami finansowymi, w zeszłym roku zmniejszyło liczbę deweloperów o 25%. Moim zdaniem, firma prawdopodobnie nie poradziła sobie z ekspansją rynku mobilnego, który rządzi się swoimi prawami. Czy graliście w jakąś grę Telltale? Jeśli tak, to czy produkcja Wam się podobała?

Źródło: Telltale Games

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.