Wiedźmin znikające wspomnienia

Wiedźmin na smartfonie? CD Projekt rusza na podbój rynku mobilnego!

Adrian Celej Adrian Celej Gry

Gry polskiego studia CD Projekt cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Jedyne czego brakuje w tej układance, to wersji mobilnych najważniejszych tytułów. To się jednak zmieni, studio stworzyło spółkę Spokko, która prawdopodobnie zajmie się przeniesieniem jednej z ważniejszych gier na platformę mobilną.

Czym jest spółka Spokko?

CD Projekt

CD Projekt właśnie poinformował o powstaniu spółki Spokko, w której wspomniane studio obejmie większościowy pakiet udziałów. Ma ona zająć się nieogłoszonym jeszcze projektem na urządzenia mobilne. Spokko ma otrzymać dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD Projekt Red, co oznacza możliwość korzystania z już powstałego dorobku firmy. Prezes grupy CD Projekt przyznał, że Spokko jest nowym obszarem twórczym, spółka ma otrzymać niezależność. Z kolei Marcin Weiss twierdzi, że jego zespół ma doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem celem jest projekt bardziej ambitny i rozbudowany.

Zobacz też: Smartfony dla graczy nie mają sensu, to zaprzeczenie idei takich urządzeń

Kiedy pojawi się Wiedźmin na Androida?

Niestety, na chwilę obecną nie znamy żadnych konkretów, nie wiemy nawet jaka konkretnie gra zostanie przeniesiona na platformę mobilną. Być może będzie to Wiedźmin, a może tylko Gwint. Mimo wszystko wiemy, że mowa jest o projekcie ambitnym i rozbudowanym, co może oznaczać właśnie Wiedźmina. Na konkretne informacje jeszcze poczekamy, na chwilę obecną trwa rekrutacja do uruchamianego projektu.

Źródło: CD Projekt

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy