Wiedźmin na smartfonie? CD Projekt rusza na podbój rynku mobilnego!

Adrian Celej Gry 2018-08-20

Gry polskiego studia CD Projekt cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Jedyne czego brakuje w tej układance, to wersji mobilnych najważniejszych tytułów. To się jednak zmieni, studio stworzyło spółkę Spokko, która prawdopodobnie zajmie się przeniesieniem jednej z ważniejszych gier na platformę mobilną.

Czym jest spółka Spokko?

CD Projekt

CD Projekt właśnie poinformował o powstaniu spółki Spokko, w której wspomniane studio obejmie większościowy pakiet udziałów. Ma ona zająć się nieogłoszonym jeszcze projektem na urządzenia mobilne. Spokko ma otrzymać dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD Projekt Red, co oznacza możliwość korzystania z już powstałego dorobku firmy. Prezes grupy CD Projekt przyznał, że Spokko jest nowym obszarem twórczym, spółka ma otrzymać niezależność. Z kolei Marcin Weiss twierdzi, że jego zespół ma doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem celem jest projekt bardziej ambitny i rozbudowany.

Zobacz też: Smartfony dla graczy nie mają sensu, to zaprzeczenie idei takich urządzeń

Kiedy pojawi się Wiedźmin na Androida?

Niestety, na chwilę obecną nie znamy żadnych konkretów, nie wiemy nawet jaka konkretnie gra zostanie przeniesiona na platformę mobilną. Być może będzie to Wiedźmin, a może tylko Gwint. Mimo wszystko wiemy, że mowa jest o projekcie ambitnym i rozbudowanym, co może oznaczać właśnie Wiedźmina. Na konkretne informacje jeszcze poczekamy, na chwilę obecną trwa rekrutacja do uruchamianego projektu.

Źródło: CD Projekt • Karls

  Czyżby Witcher GO? Swojego czasu mówiło się o takiej produkcji, ale coś ucichło. Kto wie, może miała by potencjał by złapać monopol (bo chyba tak to należy w tej chwili nazwać) jaki ma PoGO w kwestii gier AR.

 • Może być nawet freemium – jak clash of clans czy jak questland, dwa miechy gwarantuję zaangażowania

 • Outside the Wall

  Na RPG nawet nie liczę, zresztą nie sądzę by chciało mi się spędzać 50h 1 jednej grze grając na tablecie 🙂
  W gwinta bym pograł 🙂 Eh… odpalam Wieśka 🙂

 • Grzmotoruchacz2000

  Na telefonach były już cztery gry z uniwersum: wiedźmin – krwawy szlak, planszówka, jakaś moba i wiedźmin versus – bardzo fajna gra przegladarkowa z klientem na iOS. I szczerze mówiąc nie było się czym podniecać, chociaż versus akurat był bardzo fajny, jakiś czas byłem nawet w czołówce rankingu.

  • VikingsAreComing

   Versus był zajebisty, chętnie bym znów pograł.

 • F4YD

  Może Gwint :p?

  • luqi

   najprawdopodobniej
   port wiedźmina 1/2/3 byłby trudny z wielu względów
   ale przecież wszystko jest możliwe

   • Grzmotoruchacz2000

    Jedynka nie byłaby taka trudna – dało ile grac w rzucie izometrycznym – ale trzeba byłoby na inny silnik przenieść.

 • Tomasz

  Nie jest wazne co, ale jaki hardware bedzie minimum? 855 czy 865?

  • Adrian Celej

   Kwestia optymalizacji i skrojenia pod możliwości smartfonów. GTA San Andreas to duża gra, a udało się ją tak skroić, że w swoim czasie działała nawet na przeciętnych urządzeniach.x