Gry polskiego studia CD Projekt cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Jedyne czego brakuje w tej układance, to wersji mobilnych najważniejszych tytułów. To się jednak zmieni, studio stworzyło spółkę Spokko, która prawdopodobnie zajmie się przeniesieniem jednej z ważniejszych gier na platformę mobilną.

Czym jest spółka Spokko?

CD Projekt

 

CD Projekt właśnie poinformował o powstaniu spółki Spokko, w której wspomniane studio obejmie większościowy pakiet udziałów. Ma ona zająć się nieogłoszonym jeszcze projektem na urządzenia mobilne. Spokko ma otrzymać dostęp do zaplecza twórczego i biznesowego studia CD Projekt Red, co oznacza możliwość korzystania z już powstałego dorobku firmy. Prezes grupy CD Projekt przyznał, że Spokko jest nowym obszarem twórczym, spółka ma otrzymać niezależność. Z kolei Marcin Weiss twierdzi, że jego zespół ma doświadczenie w tworzeniu gier casualowych, ale tym razem celem jest projekt bardziej ambitny i rozbudowany.

Zobacz też: Smartfony dla graczy nie mają sensu, to zaprzeczenie idei takich urządzeń

Kiedy pojawi się Wiedźmin na Androida?

Niestety, na chwilę obecną nie znamy żadnych konkretów, nie wiemy nawet jaka konkretnie gra zostanie przeniesiona na platformę mobilną. Być może będzie to Wiedźmin, a może tylko Gwint. Mimo wszystko wiemy, że mowa jest o projekcie ambitnym i rozbudowanym, co może oznaczać właśnie Wiedźmina. Na konkretne informacje jeszcze poczekamy, na chwilę obecną trwa rekrutacja do uruchamianego projektu.

Źródło: CD Projekt

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.