Na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w salonie fryzjerskim „Freelance”(!), operator komórkowy Play przedstawił jako pierwszy na polskim rynku specjalną ofertę dotyczącą mobilnego Internetu. Chodzi o dość znany już w Stanach Zjednoczonych podział wykupionego transferu na kilka kart SIM. Dzięki temu płacąc jeden abonament, możemy swobodnie korzystać z Internetu na smartfonie, tablecie, laptopie i dowolnym innym urządzeniu nie zwiększając zbytnio kosztów. Usługa ta w ofercie Play Online  dla firm kosztuje 4zł netto, natomiast w zwykłej jest to 5zł brutto od każdej dodatkowej karty. Co ważne – jest możliwość ustalenia limitu transferu danych dla każdej z nich.

Oczywiście usługa ta nie jest ograniczona tylko dla jednej osoby. Karty SIM możemy rozdzielić w firmie czy w rodzinie. Przykładowo dopłacając do abonamentu Play Online 17GB, który kosztuje 55zł netto miesięcznie, 12zł możemy mieć Internet dla swoich czterech pracowników.

Przy okazji Play zaprezentował również kilka innych nowości.

Mamy nowe plany taryfowe zarówno dla firm jak i osób fizycznych.

A także możliwość wykupu pakietu danych 2GB za 19,90zł bez żadnych zobowiązań i limitu czasowego. Deklarowany transfer to wówczas 1MB/s.

Z okazji zbliżającego się rozpoczęcia roku akademickiego, Play przygotował również specjalną ofertę dla studentów. Mają oni abonament tańszy o 10zł oraz krótszą umowę.
 

Operator nie zapomniał również o seniorach. Ci jednak mają nieco gorszą ofertę od żaków.
 

Osoby, które już korzystają z Play Online, a chciałyby skorzystać z wyżej wspomnianej oferty mogą bez problemu zmienić ofertę nie czekając do końca umowy. Byleby wykupić taki sam lub wyższy transfer. W tym celu należy udać się do salonu Play lub zatelefonować. Warto wspomnieć, że Play Online działa „tylko” na nadajnikach P4. Jak informuje rzecznik te mają już zasięg na 80% terytorium kraju.

Z informacji jakie zdobyliśmy podczas konferencji wynika, że w Polsce ilość abonentów danej sieci w przedstawianych dorocznie statystykach opierają się o ilość kart SIM, a nie fizyczne osoby. Zatem można się domyślić, że dzisiaj przedstawiona oferta ładnie „nabije licznik”. Prawdopodobnie długo nie będziemy też musieli czekać na konkurencję. Jak poinformował Dyrektor marketingu Play, by wprowadzić taką usługę niezbędny jest online’owy system bilingowy. U których operatorów można się spodziewać bliźniaczej oferty? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.

 zbliżenie: kilk 🙂

Nowa oferta Play Online dostępna będzie od jutra.

źródło: własne, blogplay

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).