best-android-tablet-games

Jest sobotni wieczór, a więc to świetna pora, by rozpocząć nowy cykl na naszym portalu. Top Tygodnia to zestawienie najciekawszych gier oraz aplikacji jakie można znaleźć w Sklepie Play. Dzisiejszy wpis poświęcimy produkcjom rozrywkowym, więc jeśli szukacie czegoś na zabicie nudy podczas oczekiwania na autobus, czym prędzej sprawdźcie, co dla Was mam!

 

Dzisiejszy zestaw jest na tyle zróżnicowany, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wybrałem trzy produkcje, które różnią się nie tylko klimatem i sposobem rozgrywki, ale również zapewniają one zupełnie odmienne doznania. Będziemy nucić pod nosem, poczujemy dumę, a na naszych twarzach pojawią się dziecięce uśmiechy. Gotowi? No to jedziemy!

 

Note Fighter

 

note figher

 

To pierwsza gra, jaką chciałbym Wam przedstawić. Jest to bardzo przyjemna produkcja, która nie tylko skutecznie zabije nudę i wciągnie nas na długie chwile, ale również sprawi, że nasze zdolności muzyczne nieco się poprawią. Całość osadzona jest w steampunkowych klimatach, co tym bardziej nadaje grze charakteru i nie pozwala obok niej przejść obojętnie.

 

 

Naszym zadaniem jest śledzenie pojawiających się nutek na pięciolinii, a następnie wciśnięcie odpowiedniego klawisza. Im lepsi jesteśmy, tym dłuższą i mniej przerażającą melodię dla ucha jesteśmy w stanie zagrać. Ponadto różne poziomy trudności motywować nas będą do bardziej wytężonej pracy oraz poświęcenia tej polskiej produkcji nieco więcej uwagi. Zważywszy na fakt, że rozgrywka polega na zabawie z nutkami podczas gry automatycznie uczymy się je odczytywać na pięciolinii. Jeśli jednak liczycie, że staniecie się po tym wirtuozami muzyki…  Lepiej sprawdźcie, jak radzicie sobie z mapą świata w kolejnej prezentowanej przeze mnie grze.

 

Note Fighter to tytuł dostępny w dwóch wersjach: darmowej z reklamami oraz płatnej (8,33 zł). Koniecznie dajcie znać, jak Wam się podoba!

 

POBIERZ

 

Globe Master

 

globe master

 

Tym razem to pozycja przeznaczona dla fanów podróży oraz geografii. Nie martwcie się jednak, jeśli nie należycie do żadnej z tych grup. W Globe Master zagrać może każdy, a korzyści dla wszystkich będą wymierne – jedni będą brnąć do przodu zdobywając dostęp do kolejnych etapów, drudzy zaś poznają położenie stolic na mapie świata. Ta edukacyjna rozrywka obudzi w Was prawdziwego zdobywcę i zapewniam, że nie oderwiecie się od niej przez długi czas.

 

Globe Master jest grą, w której naszym obszarem działania jest kula ziemska. Zadanie, które czeka na nas w początkowej fazie rozgrywki jest z pozoru dość proste: musimy wskazać stolice państw. Dla ułatwienia mamy pewną pulę punktów, które posłużą nam za koło ratunkowe, jeśli np. miniemy się z położeniem Aten o 300 km – wtedy taka suma zostaje odjęta od naszego konta, ale wciąż pozostajemy w grze. Produkcja ta zapewnia olbrzymią różnorodność, a im lepsi jesteśmy w wskazywaniu stolic, tym dalej awansujemy, a co za tym idzie odblokowujemy kolejne zadania. Wśród nich znajdziemy m.in. wskazywanie miast czy obiektów wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest więc o co walczyć. Zwłaszcza, że gra wymaga niemałej znajomości geografii.

 

 

Tytuł ten jest zupełnie darmowy i dostępny w języku polskim. Nie zwlekajcie więc dłużej, pobierzcie Globe Master na własne smartfony. Chyba nie boicie się sprawdzić swojej wiedzy?

 

POBIERZ

 

Sky

 

sky

 

Tym razem coś dla fanów wartkiej akcji, zręcznościowych poczynań oraz poprawiania swoich wyników. Gra z pozoru bardzo łatwa, lecz uwierzcie mi na słowo, potrafiąca nieźle dać w kość. Tytuł ten nie należy do kategorii „umilaczy czasu”. To coś w rodzaju wiecznego drażnienia naszego ego. W efekcie czego chcemy być coraz lepsi, skuteczniejsi i szybsi… A przede wszystkim zdobywać coraz więcej punktów!

 

 

Sky to młoda produkcja, lecz zyskująca coraz większą popularność. Nic dziwnego skoro gra jest idealnym tytułem do szybkiego włączenia i sprawdzenia swojej zdolności reakcji nawet w kolejce do kasy. Zasady rozgrywki są bardzo proste. Jesteśmy żółtym kwadracikiem, naszym zadaniem jest przeskakiwanie szarych kwadracików. Brzmi nieciekawie? Nic z tych rzeczy! Wraz z naszym postępem, plansza będzie przybierać coraz fikuśniejsze kształty, a nasza postać zacznie się przeobrażać. Krótko mówiąc: tu nie ma czasu na nudę.

 

Ten w pełni darmowy tytuł możecie pobrać klikając tutaj. Pamiętajcie jednak, by po sesji spędzonej w Sky podzielić się z nami wrażeniami w komentarzu. Potem znów możecie wrócić do polepszania swoich wyników.

 

POBIERZ

 

 

 

To wszystko, co dzisiaj dla Was przygotowałem. Jutro natomiast zajmiemy się aplikacjami. Koniecznie wpadnijcie, bo może się okazać, że Wasz smartfon stanie się prawdziwym kombajnem. Do zobaczenia!

 

 

Jeśli jesteś deweloperem bądź sam znalazłeś ciekawą grę/aplikację i chciałbyś się nią podzielić, koniecznie wyślij mi wiadomość e-mail z propozycją. Dzielmy się naszymi znaleziskami!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.