Na_luzie_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na

daniel.kozlowski[at]android.com.pl


fujitsu

Od niedawna na rynku dostępne jest dużo urządzeń przeznaczonych do użytku przez osoby starsze. Siłą tych urządzeń nie są parametry a łatwość obsługi oraz przyjazny interfejs użytkownika. Koncern Fujitsu zaprezentował F-12D, smartfon z androidem na pokładzie przeznaczony dla osób starszych. Urządzenie to część linii RakuRaku, co oznacza „łatwe”. Co potrafi i jak się prezentuje możecie zobaczyć na filmie poniżej. Czy takim urządzeniem przekonacie swoich dziadków do Androida?


gauntlet-glove-hand-screen

Znaleźliśmy sposób na palcujące się ekrany naszych smartfonów. Rękawica-klawiatura G.A.U.N.T.L.E.T, to urządzenie stworzone przez Jacke’a Liu, absolwenta Uniwersytetu Alabama w Huntsville. Obsługa klawiatury jest bardzo prosta, litery jak i „klawisze” funkcyjne znajdziemy na palcach rękawicy a ich wybieranie odbywa się za pomocą kciuka. Więcej o projekcie możecie dowiedzieć się tutaj.


Nexus7

Nexus 7 najnowsze dziecko Google powoli zaczyna podbijać światowy rynek. Na zagranicznych portalach pojawiają się pierwsze unboxingi. Z obserwacji wynika, że tablet jest nadzwyczaj solidnie zapakowany i co ciekawe większość testerów ma problemy z wydostaniem owego z opakowania, co możecie zobaczyć na filmie poniżej.


bfb03420149faccee82c8e9d6752d5a6

Oświadczyny to jedna z najwspanialszych chwil w życiu każdego człowieka obfitująca w kwiaty, serenady, etc… Eric Peterson, zagorzały fan Zielonego Robota przecząc temu wszystkiemu wpadł na ciekawy pomysł oświadczyn z wykorzystaniem autorskiej animacji startowej.

clip5

Oczywiście wybranka Erica była pod wrażeniem i usłyszał upragnione „Tak” Jak prezentuje się animacja możecie zobaczyć na filmie niżej.


Oppo-Finder-phone-1024x620-635x423

O jednym z najcieńszych smartfonów informowaliśmy Was na łamach naszego portalu. Większość z was zapewne zastanawiała się czy tak smukły smartfon (6.65mm) wytrzyma trudy codziennego użytkowania. Po obejrzeniu poniższego filmu dowiecie się, że Oppo Finder z powodzeniem może zastąpić nam młotek.

https://www.youtube.com/watch?v=6tMyDKdFs-o


android-watching-movie

Na koniec mamy dla Was kilka ciekawych spotów.

https://www.youtube.com/watch?v=tuQtIR1Px-8

https://www.youtube.com/watch?v=lO-JQUM18HU


Na_luzie_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za  tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Daniel Kozłowski

    "Stało się przeraźliwie oczywiste, że technologie wyprzedziły już nasze człowieczeństwo"Z portalem związany jestem od 2011 roku. Jestem technologicznym maniakiem. Interesuję się wszystkim, co związane jest ze smartfonami i nowinkami technicznymi.