Na Luzie [06.06.12]

Android

Na_luzie_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

motorola-switchers

RAZR na dobre zagościł na światowych rynkach i u przez jakiś czas uważany był za najcieńszy smartfon świata. Dla tych, którzy dalej zastanawiają się nad zakupem urządzenia Motorola przygotowała serię filmów, w których użytkownicy opowiadają jak smartfon zmienił ich życie.

{youtube}9Dq0cy0ZRxA{/youtube}


samsung-galaxy-siii-xl-550x277

Po premierze Galaxy SIII na rynku asystentów głosowych zagościła nowa usługa SVoice, która zaczęła konkurować z Siri. W sieci pojawia się coraz więcej porównań dwóch aplikacji. Mamy dla Was dwa dość ciekawe filmy.

{youtube}61I97JKORDE{/youtube}

{youtube}5eLELOBuT-Q{/youtube}


Google-Maps

Od jakiegoś czasu na naszych ulicach możemy ujrzeć samochody sygnowane logiem Google z dziwną konstrukcją na dachu służącą do wykonywania zdjęć. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć zdjęcia owego w dość nietypowej sytuacji.

original-8-550x309

original-9-550x309


347034-nyko-playpa

Nyko, producent urządzeń peryferyjnych we współpracy z NVIDIA zaprezentował linię kontrolerów gier przeznaczonych do użytku z tabletami z Androidem na pokładzie. Kontrolery Playpad i Playpad Pro zostały zoptymalizowane do użytku z urządzeniami Tegra. Dzięki aplikacji Playground, kontrolery będą zdatne do użytku od razu po wyjęciu z pudełka.

nyko_-_products_-_playpad

Playpad, mniejsze urządzenie będzie posiadał dwa analogowe suwaki oraz będzie dostarczany z etui i składaną podstawką do tabletu. Większy kontroler Playpad Pro posiada podwójne gałki analogowe, A D-pad oraz kilka dodatkowych przycisków. Cena urządzeń nie jest jeszcze znana.


cid_refined_final

Nie tak dawno temu zespół CyanogenMod ogłosił konkurs na nową maskotkę serii. Wynikiem jest nowe odświeżone spojrzenie na animację startową, którą możecie zobaczyć poniżej. Jak Wam się podoba?

{youtube}o05PQRO1UW4{/youtube}


samsung-galaxy-s-iii-vs-iphone-4s

Jak wytrzymały jest Samsung Galaxy SIII w porównaniu do Iphone 4S, możecie zobaczyć na filmie poniżej.

{youtube}K7e9ebi41Wc{/youtube}

A teraz mała ciekawostka. Dzięki iFixit z Chipworks dowiedzieliśmy się, że kamera znajdująca się w Galaxy SIII jest dokładnie tą samą, którą znajdziemy w Iphone 4S.

gsiii-teardown


asus_transformer-prime

Po tym, jak łezka w oku zakręciła się na widok zniszczonych urządzeń ze stajni Apple i Samsunga mamy dla Was kolejny test.

{youtube}k3MY7p65axk{/youtube}


Angry_Birds

Na koniec mamy dla Was kilka ciekawe filmy z udziałem „wnerwionych” ptaków.

{youtube}xxmA_6Npt5I{/youtube}

{youtube}VWhvkBhBCm4{/youtube}


Na_luzie_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za  tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x