Apple vs Samsung – ikonografia konfliktu

Android

Prawne potyczki gigantów były jednym z najczęściej komentowanych tematów zeszłego roku. Za sobą  mamy oskarżenia o kopiowanie wyglądu, kradzież pomysłów, bezprawne wykorzystywanie patentów oraz blokady sprzedaży koreańskiego tabletu w Europie i Australii.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Specjaliści z Online MBA postanowili ułatwić nam zrozumienie na czym polega konflikt Apple vs Samsung przygotowując ikonografię potyczek prawnych z 2011 roku.  W całym tym sporze najśmieszniejsze, jest to, że Samsung nie jest wrogiem Apple a jego kluczowym partnerem dostarczającym podzespoły do urządzeń z systemem iOS.

 

 

KOMENTARZ

Jak widać spory prawne i brutalna walka patentowa na jednym polu nie przeszkadzają w zupełności robić interesów na innym polu jakim jest wspólna kooperacja. Apple potrzebuje podzespołów dostarczanych przez Samsunga, a koreański producent dzięki niemu zarabia grube miliardy dolarów, które może inwestować w rozwój technologi. Kluczowe w całym tym sporze wydaje się pytanie, czy coś tak oczywistego jak przybliżony do prostokąta kształt może być podstawą sporu patentowego? Apple twierdzi, że jak najbardziej, Samsung, że wręcz przeciwnie, a sądy nie mają jednego wyrobionego zdania czego wynikiem jest blokada sprzedaży tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 w Niemczech, oraz uchylenie zakazu sprzedaży w Australii, które zapadło 9 grudnia 2010 roku.

 

Źródło: mashable.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x