weekster_II10

Zapraszam na pierwszą odsłonę cotygodniowego podsumowania newsów i artykułów, które zawitały na android.com.pl. Dziś bierzemy na warsztat drugi tydzień października!

 

Wtorek

 

CyanogenMod 7.1

Deweloperzy jednego z najbardziej popularnego ROMu wypuszczają wersję 7.1. Zawiera ona wiele ulepszeń, udoskonalone widżety, nowy system motywów oraz np. ADW Launcher. Wspierane są wszystkie urządzenia, na które został wydany CM7 oraz kilka nowych tj. HTC Incredible S, Samsung Galaxy S (II), czy modele serii Xperia. Łącznie 68 smartfonów.

 

Motorola Droid RAZR będą zapowiedziane 18 października?

Flagowy smartfon Motoroli doczeka się modelu sygnowanego RAZR? Wiele na to wskazuje, a przypominamy, że to okraszone tą nazwą telefony swego czasu słynęły z niebagatelnie cienkich wymiarów. Przy okazji dowiadujemy się, że w ciągu najbliższych miesięcy na rynek może trafić XOOM 2 i XOOM 2 Media Edition.

 

Środa

 

Nowe wersje Opery 

Do pobrania trafia wreszcie Opera 11.5 oraz Opera Mini 6.5. Z nowości przeglądarki dla PC można wymienić ulepszoną opcję Turbo oraz licznik zaoszczędzonych danych, plus nowe funkcje w Speed Dial i poprawki znanych narzędzi. Mobilna wersja doczekała się poprawek w jądrze przyspieszających stabilność i działanie.

 

Czwartek

 

Dwa wyświetlacze w jednym smartfonie – LG DoublePlay

LG wprowadza bardzo nietypową słuchawkę z Androidem. DublePlay posiada fizyczną klawiaturę QWERTY, podzieloną na dwie części, pośrodku których znajduje się… drugi, mniejszy ekran. Premiera przewidziana jest na 2.11.2011. 

 

Zmodyfikowane wersje smartfonów z serii Galaxy S.

Podczas gdy Apple powoli coraz skuteczniej wymaga przestrzegania swoich patentów, Samsung postanowił wprowadzić parę zmian do swoich flagowych urządzeń, by nie naruszać pomysłów firmy z Cupertino. Co prawda zmiany mają być tylko kosmetyczne oraz software’owe (dotyczące galerii w TouchWizz 4), jednak rzecznik Samsunga stwierdził, że to wystarczyło do rozwiązania wszystkich problemów.

 

GTA III na Androida i iOS.

W dekadę po premierze tej rewolucyjnej gry, RockStar (deweloper) potwierdził powstanie zremasterowanej wersji na mobilne urządzenia – tablety i smartfony z iOS i Androidem na pokładzie. Wśród nich Galaxy S II, Galaxy Tab, ACER Iconia czy HTC Evo II.

 

 

Piątek

 

Ile tabletów z Honeycombem trafiło na rynek?

Jeden z programistów piszących pod Androida postanowił w przybliżeniu policzyć ile w przybliżeniu jest na rynku aktywnych tabletów z tym systemem. Oparł się na liczbie aktywacji nowych urządzeń w Android Markecie i doszedł do wniosku, że na rynku jest ich ok 3.4 mln. 

 

HTC Hero S po cichutku wprowadzony do sprzedaży

Okazuje się, że następca legendarnego już HTC Hero to mało atrakcyjny smartfon, wprowadzony po cichu do jednej z amerykańskich sieci komórkowych. A szkoda, bo piękną białą słuchawkę wszyscy fani Androida wspominają bardzo miło.

 

Sobota

 

Powstanie LibreOffice dla Androida

Twórcy darmowego pakietu biurowego LibreOffice zapowiadają wersję swojego programu przeznaczoną na Androida. Na to jedna poczekamy, bo premierę planuje się nie wcześniej niż pod koniec 2012 roku. 

 

XOOM Family Edition oficjalnie zaprezentowany

Motorola zaprezentowała delikatnie odświeżoną wersję swojego tabletu i zamierza sprzedawać ją ekslluzywnie w sieci bestbuy za 379$  wraz z pakietem aplikacji wartym 40$.

 

Niedziela

 

Dell porzuca tablety z Androidem na rzecz Windows 8

Przedstawiciele DELLa stwierdzają, iż zawiódł ich kierunek rozwoju Androida i w kolejnych urządzeniach z serii Streak zamierzają odejść od tej platformy na rzecz Windows 8. Gigant z Mountain View traci mało wartościowego sprzymierzeńca, zaś Microsoft zyskuje bardzo cenne i potrzebne wsparcie. 

 

Tłumacz Google dla Androida obsługuje mowę w 14 językach

 Google rozwija swoją aplikację translate i teraz możemy korzystać z głosowego tłumaczenia aż w 14 językach! Na liście obok wielu popularnych języków tj. angielski, hiszpański czy francuski, znalazł się również polski.

 

Artykuły:

 

Michał Brzeziński odpowie na pytanie, Czy Kindle Fire odniesie sukces i dlaczego nigdy nie zobaczymy go w Polsce?

 

Michał Mynarski opowie w trochę w inny sposób o tym kim był, czego dokonał i co zwiastuje śmierć Steve’a Jobsa.

 

Daniel Kozłowski zafunduje nam porcję śmiechu, dzięki cotygodniowemu Na Luzie [13.10.11].

 

Piotr Andrzejewski zrecenzuje dla Was jedną z najważniejszych gier dla Androida w tym roku – Shadowgun oraz przybliży wady i zalety flagowego tabletu ASUSa – Eee Pad Transformer.

 

 

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Mynarski