Na_Luzie_Tymczasowy_Header

 Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na daniel.kozlowski[at]android.com.pl


SatelliteARbanner-550x268

W tamtym tygodniu media informowały nas o pędzących w kierunku ziemi resztkach amerykańskiego satelity badawczego. Chociaż NASA przewidywała trajektorię lotu, to i tak do końca nie byliśmy pewni, gdzie spadnie. Następnym razem użytkownicy systemu Android mogą czuć się bezpieczniej, dzięki dostępnej w Android Markecie, aplikacji Satellite AR.

SatelliteAR

Aplikacja działa podobnie do Google Sky Map i pozwala nam na monitorowanie satelitów, krążących na orbicie okołoziemskiej. Do pobrania tutaj.


lg-g-slate-high-res-020

Jak wytrzymałe są wasze tablety? Jeden z użytkowników sprawdził jak zachowa się LG G-Slate w kontakcie z ogniem, wyniki możecie zobaczyć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v= S9j4buB_Ryw


ntt-docomo-fat-phone

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie dodatkowe akcesorium mogłoby znaleźć się w waszym smartfonie? Na targach CEATEC 2011, NTT DoCoMo na swoim stoisku zaprezentował kilka rozwiązań, które w jakiś sposób mogą nam się przydać w życiu codziennym, m.in. takich jak: alkomat, miernik promieniowania gamma i UV etc. Poniższy filmik przedstawia prezentowane rozwiązania.

https://www.youtube.com/watch?v= _XLgWmVM234


tankbot-3-540x207

W poprzednim zestawieniu prezentowaliśmy Wam Sphero, tym razem mamy dla was kolejną zabawkę RC jaką jest TankBot. Ten miniaturowy samochodzik sterowany jest za pomocą smartfonu z Androidem na pokładzie. Ładowanie urządzenia trwa 40 minut i odbywa się poprzez port USB, co wystarcza na 15 minut zabawy. 

tankbot-2-540x173

Cena 24.99 dolarów jest dość mała jak na zabawkę RC – najtańszy pojazd RC sterowany za pomocą Androida. Poniższe filmiki przedstawiają możliwości urządzenia.

https://www.youtube.com/watch?v= kJPZllZmLCI

https://www.youtube.com/watch?v= U1l7HLgape8


iPhone-Android-Smartphone-OS-War-508x540

Na koniec mamy dla Was grafikę bez komentarza, oceńcie sami.

grafika


Na_Luzie_Tymczasowy_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Daniel Kozłowski

    "Stało się przeraźliwie oczywiste, że technologie wyprzedziły już nasze człowieczeństwo"Z portalem związany jestem od 2011 roku. Jestem technologicznym maniakiem. Interesuję się wszystkim, co związane jest ze smartfonami i nowinkami technicznymi.