Na_Luzie_Tymczasowy_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na daniel.kozlowski[at]android.com.pl


flower-power1

Grupa euro-hipisów wzięła udział w niezwykłym eksperymencie polegającym na udowodnieniu, że jasność wyświetlacza Xperii ARC wystarcza do spowodowania wzrostu kwiatów, co możecie zobaczyć na spocie niżej. Chociaż trudno w to uwierzyć, jedno jest pewne: japońsko-szwedzki koncern pracuje nad nowymi ekranami z serii White Magic, których maksymalna jasność to 1000 nitów.


android_tank

Jeden z developerów o pseudonimie Tamlyn stworzył ciekawą konstrukcje, która jest połączeniem czołgu RC i smartfonu ZTE Blade. Zabawka została dawcą napędu, Blade natomiast mózgiem, dzięki któremu kierujemy pojazdem za pomocą przeglądarki internetowej i łączności bezprzewodowej, co możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v= PqfHebVifzc


bezos-patent

O wojnie patentowej nadal huczy w sieci, o czym mogliście się przekonać m.in. słuchając naszego pierwszego podcastu. Koncerny prześcigają się w coraz to nowszych wnioskach patentowych. Tym razem mamy dla was perełkę. „System unikania szkody”, który polega na wbudowaniu w smartfon czujników oraz poduszek powietrznych, zapobiegających uszkodzeniu urządzenia w wyniku upadku. Co skłoniło CEO Amazona Jeffa Bezosa do podpisania tego patentu, możemy tyko się zastanawiać.Czeka nas era nie tylko latających samochodów, ale i smartfonów.


smart_50_report

Millenial Media wydała raport dotyczący rozwoju telefonii komórkowej w przeciągu lat. Opisywany raport jest kompilacją dziesiątek milionów reklam pojawiających się w sieci. Do najciekawszych wniosków należą:

 • W marcu 2009 roku HTC G1 znajdował się na liście 20 najlepszych smartfonów dzięki obecności systemu Android,
 • W marcu 2009 roku Android władał aż 1.33 procent rynku, dziś jest to 54 procent,
 • Na chwilę obecną w zestawieniu 20 najlepszych smartfonów, aż 16 urządzeń posiada system Android,
 • HTC dzięki, dzięki zasłudze systemu Android, znalazł się na 4 miejscu w rankingu najlepszych producentów; uprzednio plasował się na 8,
 • Ciekawostką może zostać Huawei który znalazł się na miejscu 8,
 • Urządzenia z ekranem dotykowym stanowią 60 procent rynku, w porównaniu z 2009 rokiem gdzie stanowiły 33 procent.

z8201700QAngry-Birds

Na sam koniec filmik, a raczej teledysk bez komentarza, z udziałem znanej wszystkim gry Angry Birds. Sprawdźcie Sami!


Na_Luzie_Tymczasowy_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

  Google News
  Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
  Obserwuj

  Daniel Kozłowski

  "Stało się przeraźliwie oczywiste, że technologie wyprzedziły już nasze człowieczeństwo"Z portalem związany jestem od 2011 roku. Jestem technologicznym maniakiem. Interesuję się wszystkim, co związane jest ze smartfonami i nowinkami technicznymi.