sense3_1Wczoraj zadebiutował HTC Sensation, ze swoją interesującą, najnowszą wersją nakładki HTC Sense UI – 3.0. Nigdy nie było żadnej mowy o aktualizacji starszych smartfonów, takich jak HTC Desire HD do wersji Sense UI 3.0, ale każdy liczy na rewelacje z XDA. Może stanowić to jednak problem, z uwagi na nową rozdzielczość qHD w HTC Sensation, inną niż do tej pory stosowano. Serwis Pocketnow w swoim artykule stwierdza, że prawdopodobieństwo takiej aktualizacji jest bardzo małe, a „3D efekty wizualne wymagać będą dwurdzeniowych procesorów, które posiadać mają najnowsze smartfony HTC”. Jest to oczywiście bzdura, wystarczy spojrzeć na lauchery dostępne w Android Market umożliwiające od dawna włączenie takich samych, jak nie bardziej rozbudowanych efektów wizualnych. Z drugiej strony użytkownikom smartfonów z rodziny Desire dopiero co zapowiedziało się update do Androida 2.3.3 i Sense UI 2.1 znane z HTC Desire/Incredible/Wildfire S; teraz miałoby się nagle zmieniać plany? 

Okazuje się jednak, że to nie jest wcale takie pewne. Warto zauważyć, że HTC Desire zaczynało od Androida 2.1, a teraz otrzyma Gingerbreada z nową odsłoną tajwańskiej nakładki; HTC Desire HD i Z wystartowały z Froyo i do dziś nie otrzymały niczego większego prócz zapowiedzi aktualizacji.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Użytkownik forum XDA max553 ponoć na wczorajszej konferencji HTC podpytał osoby reprezentujące tajwańską firmę o szanse otrzymania przez Desire HD Sense UI 3.0 i został mile zaskoczony odpowiedzią. 

  • „I really cannot give out the date.” 
  • I was like: Is there a date or you’re just not sure yet? 
  • „I’m not allowed to give you more info, all I can say is that Sense 3.0 will be released soon for the HD.”

W wolnym tłumaczeniu:

  • „Naprawdę nie mogę podawać żadnych dat”
  • „To znaczy, że jest już jakaś data potwierdzona, czy po prostu nie jesteście jej pewni?”
  • „Nie jestem upoważniony do tego, by udzielić więcej informacji, wszystko co mogę powiedzieć to to, że Sense 3.0 zostanie wkrótce udostępniony dla HD”

Należy do tego podchodzić oczywiście z dużym dystansem, bo w końcu co z linią „S”? Czy może najbliższa aktualizacja obejmie wszystkie telefony? Prawda jest jednak taka, że jeśli 3.0 wydostanie się na światło dzienne, to niezależnie od źródła, bardziej oficjalnego lub też nie, końcem końców trafi na nasze jeszcze nie tak stare smartfony marki HTC. To tylko kwestia czasu.

Jeżeli dojdzie do oficjalnej zapowiedzi aktualizacji, nie możemy się jej spodziewać przed globalnymi premierami najnowszych urządzeń z Sense 3.0 (HTC Flyer, Senation,  EVO 3D). Ostrożnie można mówić o kilku miesiącach po ich premierze.

Poniżej mała prezentacja możliwości najnowszej nakładki od HTC:

 {youtube}vjCI9CFp6ew{/youtube}
    Bartosz Dul

    Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.