HTC – Czy nowe znaczy lepsze?

Android

Mobile World Congress już na finiszu, HTC zaprezentowało (po raz kolejny) przełomowe, nowe modele. Z naciskiem na słowo **nowe**. Po przejrzeniu materiałów prasowych podniosło mi się ciśnienie i aż chciałem przytoczyć niecenzuralny cytat rajdowców z jednego z filmów umieszczonych na YouTube, napotykających ciągnik rolniczy na trasie wyścigu. Zapoznajmy się bliżej z „nowymi” smartfonami z firmy HTC – Wildfire S, Desire S, Incredible S, Salsa i ChaCha.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zacznijmy od najbardziej milusińskiego Wildfire S (powyżej). Co on ma takiego innowacyjnego? W porównaniu do swojego poprzednika, modelu Wildfire „bez S” poprawie uległ ekran – zamiast QVGA jest HVGA, przekątna się nie zmieniła, nadal wynosi 3,2”. Telefon ma procesor o taktowaniu 600 MHz, prawdopowodbnie jest to Qualcomm MSM7227 co w porówaniu do modelu „bez S” jest dużym skokiem jeśli chodzi o wydajność i technologię. Telefon posiada aż 512 MB pamięci RAM, co jest znaczną różnicą w przeciwieństwie do „pierwowzoru”. Nazwa, „Wildfire S” sugeruje że powinniśmy porównywać go do modelu Wildfire, natomiast każdy średnio zaawansowany użytkownik wyszykiwarki Google może dowiedzieć się że parametry „nowego” Wildfire S są praktycznie identyczne co „starego” HTC Legend czy „trochę nowszego” HTC Gratia. Po co przepłacać za te same podzespoły podane w gorszej obudowie? Wszak „nowy” Wildfire nie ma nawet trackpointa optycznego, w przeciwieństwie do „braci w parametrach”.

W identyczny sposób możemy przyrównać „nowe” modele Desire S (pierwszy góry) i Incredible S (drugi u góry) do modelu Desire HD. Procesor 1 GHz Qualcomm Snapdragon MSM8255, procesor graficzny Adreno 205, 768 MB pamięci RAM, praktycznie identyczna ilość Pamięci ROM. Pozostałe parametry też identyczne, łącznie z obsługą standardów WiFi,  bluetooth etc. Trop „nowości w HTC” prowadzi do Apple. Podobnie do nowego modelu iPhona, nowe HTC mają w końcu kamerę do wideorozmów. Cóż za przełom, w końcu, po trzech latach produkowania urządzeń. Trudno, kupiliśmy niedawno za prawie 2000 zł Desire HD, musimy przygotować się na kolejną zmianę telefonu na lepszy sprzętowo – wszak telefon bez wideorozmów jest już passe.

Model Salsa (u góry) prezentuje dodatkową, niezbędną opcję – dedykowany klawisz do obsługi Facebooka. Cóż za innowacja, ciekaw jestem co by zrobiło HTC w chwili zamknięcia tego portalu społecznościowego? Dodatkowo, można podesłać do działu PR HTC Polska petycje w sprawie umieszczenia zamiast niebieskiego klawisza z literą F klawisz z literami NK odnoszącymi się do jedynego słusznego portalu społecznościowego w Polsce. Reszta parametrów stawia go na równi z modelem ZTE Blade (sic! Blade zapewne bedzie 3 razy tańszy!), nie specjalnie zachęcając do zakupu zwolenników wydajności w grach 3D a cenowo zniechęcając mniej zamożnych odbiorców.

Dla osłody po powyższych słowach krytyki – przed kompletną kompromitacją HTC w moich oczach po zaprezentowaniu „nowych”  urządzeń chroni jedna pozycja – HTC ChaCha (zdjęcie poniżej). Dedykowany klawisz „Facebook” przeżyję, nastawienie telefonu głównie na współpracę z portalami społecznościowymi też. Zaskakujący, innowacyjnie nowatorski jest układ klawiszy pod ekranem.

„W dawnych czasach” HTC eksperymentowało z takimi modelami, choć nie były to udane eksperymenty – przypomnijmy, HTC Snap, HTC S630. ChaCha zaskakuje parametrami – w przeciwieństwie do innych modeli w tym układzie klawiatury (np. Motorola Charm, Huawei U8300) ma ekran HVGA o przekątnej 2,6”. Zapewni to naprawdę przyjemne doznania wizualne podczas korzystania z tego telefonu. Przyjemne jest też to, że w końcu będzie można odebrać połączenie bez zdejmowania rękawiczek (czy to zimowych czy rowerowych) – wielki powrót do klawiszy czerwonej i zielonej słuchawki. Jest to naprawdę przełom, czekam teraz na wprowadzenie tego urządzenia do sprzedaży. Jakby ujął to Steve J. – ten model jest „Amazing!”.   

Podsumowując ten tekst – HTC ponawia znaną juz z modeli z Windows Mobile technikę „klonowania” rozwiązań. Nic innowacyjnego, powtarzanie schematu. Całe szczęście jest HTC WakaWaka ChaCha!

Zdjęcia zostały pobrane ze strony gsmarena.com
(brak dostępności dobrych jakościowo zdjęć)


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x