AndroidvsiOScsW7

 

Magazyn „Fortune” pokusił się o wypisanie najmocniejszych stron Androida, w porównaniu do pozostałych mobilnych OSów. Oto one:

1. Mapy i nawigacja
Mapy Google dają świetną nawigację, razem z dodatkowymi funkcjami jak wyszukiwanie miejsc wartych uwagi. iOS także używa Google Maps, ale to Android dostaje świeże aktualizacje niemalże co miesiąc. Mapy Binga na systemie Microsoftu nie są złe, ale nie były jeszcze wystarczająco długo na rynku, żeby dorównać aplikacji Google’a.
Jedyną wadą jest potrzeba dostępu do internetu, ale np. nowe HTC mają i na to sposób.

2. Pasek powiadomień
Po prostu najlepsza implementacja systemu powiadomień, bezdyskusyjnie. Bez irytujących wyskakujących okienek na iOS czy potrzeby powrotu do żywych „kafelek” Windowsa.

3. Widgety
Nawet jeśli mogłoby się na początku wydawać, że nie są potrzebne, to po kilku tygodniach z telefonem nie będziecie ich chcieli odstawić. Ja na przykład nie wyobrażam sobie nie mieć kalendarza, RSSów czy pogody dostępnych od ręki, bez otwierania aplikacji.

4. Wybór operatora
To argument raczej dla USA, gdzie iPhone jest tylko w AT&T, ale telefony z Androidem dostępne są i u nas u wszystkich operatorów.

5. Hotspoty
Na większości nowych androidów można w łatwy sposób utworzyć hotspota i połączyć się przez wifi z innych urządzeń. Bez kabli i problemów.

6. Wybór wielkości ekranu
Nie każdy potrzebuje wielkiego ekranu, a niektórzy lubią mieć wygodny dostęp do sieci czy oglądania filmów na swoich telefonach. Cóż, android daje wybór od małych ekraników jak np. HTC Wildfire, do wielkich i pięknych ekranów HTC Desire HD czy Della Streak. Każdy może dopasować telefon do siebie, a nie siebie do telefonu.

7. Wybieranie głosowe
Nie tylko dzwonienie, ale dyktowanie smsów, emaili, wyszukiwanie w sieci czy nawet wybór piosenki, wystarczy wcisnąć i przytrzymać przycisk wyszukiwania. Nie tylko wygoda, ale i np. większe bezpieczeństwo dla kierowców.

8. Szybsza przeglądarka
Nowy Internet Explorer na W7 podobno całkiem wydajny, także Safari na iPhonie jest znana ze swojej jakości. Jednak to przeglądarka na telefonach z Androidem jest najszybsza.

9. Przyciski
Każdy z wymienionych systemów ma przycisk „Home”, który wychodzi z aplikacji na główny ekran. Ale to Android, oprócz przycisku „wstecz” i nieocenionego przycisku wyszukiwania ma bardzo cenny i pomocny przycisk „menu”, dzięki któremu nie trzeba długo szukać ustawień aplikacji, ukrytych na innych platformach gdzieś głęboko. Nie wspominając już, że tylko W7 i Android mają w swojej palecie do wyboru telefony z pełną klawiaturą QWERTY, pozwalając na naprawdę szybkie pisanie na smartphonie.

10. Google Voice
Cóż, ta opcja na razie tylko w USA, ciekawe czy zawita w Polsce?

Od siebie dodam, że nie wyobrażam sobie braku opcji podłączenia mojego telefonu do komputera jako dysk wymienny, bez potrzeby, np. synchronizacji z iTunesem.
A co Wam się podoba w Androidzie, czego nie ma na innych platformach? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Fortune.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Maciej Rebajn