ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Oto BlackBerry Motion – smartfon z baterią 4000 mAh i certyfikatem IP67

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

BlackBerry to producent urządzeń elektronicznych, który specjalizuje się głównie w rozwiązaniach biznesowych. Firma ta jednak od pewnego czasu próbuje nieco zmienić grono swoich klientów dzięki uniwersalnym produktom, z których korzystać mogą zarówno biznesmeni, jak i „zwyczajni” użytkownicy. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego smartfona tej korporacji. Na jego temat od kilku tygodni krąży w sieci wiele plotek. Jakiś czas temu pisał o nim Łukasz w jednym ze swoich artykułów – konieczne się z nim zapoznajcie! Tym razem przedstawię Wam nieco więcej informacji na temat BlackBerry Motion, czyli najnowszego smartfona tego kanadyjskiego przedsiębiorstwa, który pozbawiony został fizycznej klawiatury.

Specyfikacja techniczna urządzenia

Obraz na urządzeniu BlackBerry Motion wyświetlany będzie na 5.5-calowym ekranie o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli, co pozwoli na komfortową pracę nawet z kilkoma oknami naraz. O wydajność telefonu zadba układ Qualcomm Snapdragon 625, który wspierany będzie przez 4 GB pamięci operacyjnej. Na dane użytkownika (przynajmniej w tej wersji) przeznaczone zostały 32 GB miejsca w pamięci wewnętrznej – miejmy nadzieję, że tę ilość będzie można rozszerzyć za pomocą karty microSD, ponieważ jest to naprawdę niewiele jak na dzisiejsze standardy. Urządzenie wyposażone zostało również w tylny aparat o rozdzielczości matrycy wynoszącej 12 Mpix oraz przedni aparat do zdjęć typu selfie o rozdzielczości matrycy równej 8 Mpix. O czas pracy smartfona zadba bateria o pojemności 4000 mAh, co pozwolić powinno nawet na dwa dni pracy telefonu na jednym ładowaniu. Warto również pamiętać o certyfikacie IP67, który gwarantuje odporność na pył i zanurzenie w wodzie (maksymalnie 30 minut, do 1 metra głębokości). BlackBerry wyposażyło swój nowy smartfon w komplet portów – w urządzeniu znajdziemy zarówno port USB typu C jak i port minijack, co jest obecnie rzadko spotykanym połączeniem.

Na całe szczęście po raz kolejny nie musimy martwić się o wygląd urządzenia – jego obudowa wykonana została z miękkiego tworzywa sztucznego, co dobrze komponuje się z metalową ramką. Z przodu BlackBerry Motion znaleźć można przycisk Home z logo producenta, który równocześnie służy za skaner linii papilarnych. Smartfon działa pod kontrolą systemu Android w wersji 7.1 Nougat, zawierającym preinstalowane aplikacje producenta m.in. Hub oraz Kalendarz Znajdziemy także specjalną strefę zabezpieczoną hasłem lub kodem PIN, w której zapisywać można różne ważne dla nas pliki. BlackBerry Motion już wkrótce trafi do sprzedaży, lecz jeszcze nie wiadomo, czy telefon ten będzie można oficjalnie zakupić w Polsce. Cena tego urządzenia została oszacowana na około 499 euro, co przekłada się na około 2200 złotych. Nowe urządzenie BlackBerry dzięki niewygórowanej cenie oraz integracji z usługami producenta ma szansę podbić rynek. Miejmy nadzieję, że smartfon ten trafi do oficjalnej dystrybucji również w naszym kraju.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy