Aplikacje Android

Które aplikacje najbardziej obciążają działanie, transfer i pamięć?

Artykuły

Raport Avast Android App Perofrmance & Trend Report dotyczący pierwszego kwartału 2017 roku to kopalnia informacji dotycząca działania aplikacji na urządzeniach mobilnych. W pliku PDF, którego objętość wynosi 30 stron, znajdziemy szereg zestawień i analiz. Z raportu można dowiedzieć się przykładowo, które aplikacje są najbardziej „bateriożerne” i zasobożerne oraz na których smartfonach Avast jest instalowany najczęściej.  Warto zaznaczyć, że badania dotyczą właśnie tych urządzeń, na których zainstalowany był popularny program.

Dzisiejszy wpis jest ostatnim poruszającym raport Avastu. Przedstawię Wam w nim listę aplikacji, które według firmy obciążają pamięć, transfer oraz spowalniają działanie urządzeń mobilnych.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Spowalniacze działania smartfonu

Na topie tych zestawień królują aplikacje Samsunga: All Share, ChatON, Push Service. Warto zaznaczyć, że pierwsze dwie są dostępne jedynie na starszych smartfonach, przykładowo Galaxy S3 i S4. Na liście programów obciążających system, fatalnie wypada też Google z programami TalkBack, Google Play Music, Google Maps, Google Plus i Hangouts. Jeżeli chodzi o zestawienie aplikacji instalowanych przez użytkowników, to pojawiają się tutaj Dokumenty od Google, Flipboard, czy Adobe Acrobat Reader.

Zjadacze pamięci wewnętrznej

Również ta kategoria została podzielona na dwa zestawienia: aplikacji włączających się na starcie urządzenia oraz uruchamianych przez użytkowników. W tym pierwszym liderem jest Facebook, a tuż za nim znajduje się Instagram. Wśród popularnych programów zobaczymy tu także Messengera, Google Chrome, Google Maps, czy Firefoxa. W drugim zestawieniu pierwsze dwie lokaty zajmują Spotfiy i Snapchat. W rankingu znajdziemy też PhotoGrid, Clean Master, czy SoundCloud.

Pożeracze transferu danych

Wśród aplikacji, które uruchomione są na starcie telefonu, w tej kategorii dominują Facebook i Instagram. Z pewnością ma to związek z wysyłaniem zdjęć i filmów na portale społecznościowe. Co ciekawe ponownie w zestawieniu pojawią się dwie przeglądarki: Chrome oraz Firefox. Ciekawostką jest też Google Play Store, które zajmuje 10 miejsce. Zestawienie aplikacji włączanych przez użytkowników nie powinno dziwić. Pierwszą pozycję zajmuje Netflix, drugą Spotify, a trzecią Snapchat. Streaming pożera bardzo dużą ilość transferu danych. Przypomnę, że w ustawieniach > połączenia > licznik danych możemy ograniczyć pobieranie danych przez aplikacje w tle.

Biorąc pod uwagę powyższe zestawienia, warto zastanowić się nad używaniem lub sposobem korzystania z aplikacji. Niektóre programy można usunąć, innym z kolei ograniczyć możliwości dostępu do pamięci wewnętrznej czy transferu danych. Przykładowo entuzjaści muzyki czy filmów mogą wybrać rozrywkę w trybie offline lub online. Ta pierwsza oszczędza transfer, ta druga pamięć wewnętrzną.

Zobacz więcej: Które aplikacje pożerają baterię najbardziej? Zaskakujące zestawienie!  

źródło: Avast


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x