kalendarz

[Sprzed dekady] Gadu-Gadu sprzedane i HTC P6500 z czytnikiem linii papilarnych

Artykuły

Jak co tydzień zbieramy dla was wydarzenia sprzed 10 lat. Tym razem zajmiemy się newsami od 2 do 8 października 2007 roku.

Gadu-Gadu sprzedane

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Ta informacja w swoim czasie wywołała ogromne poruszenie. Największy wówczas Polski komunikator został przygotowany do sprzedaży firmie Naspers. Cała transakcja miała zakończyć się do końca 2007 roku. Jak potoczyły się dalsze losy komunikatora wiedza wszyscy. Po kilku latach przejęła go firma Xevin Consulting Limited. Obecnie o GG prawie nikt już nie pamięta. Jakiś czas temu zrobiło się o nim głośno, ponieważ polska grupa SARE ogłosiła chęć przejęcia i dalszej pracy nad komunikatorem. Niestety, negocjacje spełzły na niczym.

Apple pozwane za obniżkę cen

W USA pozew sądowy można dostać za absolutnie wszystko. Jakiś czas temu opisywałem obniżkę cen pierwszych iPhone’ów o aż 1/3. Sprawa okazała się nieco zagmatwana, ponieważ obniżono cenę wersji 8 GB o 200 dolarów oraz zaniechano sprzedaży iPhone’a z pamięcią 4 GB. Oczywiście Apple wypłaciło rekompensaty tym, którzy swój telefon kupili wcześniej, jednak nie dotyczyły one tańszej wersji. Dongmei Li z Nowego Jorku postanowiła pozwać korporację, ponieważ poczuła się pokrzywdzona. Uważała, że nie jest w stanie sprzedać swojego iPhone’a z 4 GB pamięci po takiej cenie, jaką za niego zapłaciła. Cóż, utrata wartości przez elektronikę wydaje się jak najbardziej normalna, jednak niektórzy nie mogą się z tym pogodzić…

HTC P6500 z czytnikiem linii papilarnych

Do niedawna czytniki linii papilarnych były zarezerwowane jedynie dla najlepszych smartfonów na rynku. Tymczasem HTC takie urządzenie zaprezentowało już w 2007 roku. HTC P6500 był połączeniem palmtopa i telefonu, jego specyfikacja prezentowała się następująco:

  • Wyświetlacz 3,5″ 240×320 px
  • Pamięć flash 256 MB
  • Pamięć RAM 128 MB
  • Czytnik kart pamięci SD (nie mylić z microSD)
  • CPU Qualcomm MSM 7200 400 MHz
  • Aparat 3 MPx, AF, LED
  • Przedni aparat VGA
  • Modem HSDPA, BT 2.0, WiFi b/g, GPS
  • Windows Mobile 6.0 Pro

Czytnik linii papilarnych był ogromną nowością, jednak wtedy nikt go nie docenił. Niestety, nie wiem nic na temat jego dokładności.

222 tysiące dolarów kary za udostępnianie piosenek w internecie

Zapewne większości z was zdarzyło się udostępnić w internecie plik multimedialny chroniony prawami autorskimi. Nie jest tajemnicą, że w swoim czasie portal chomikuj.pl mocno zachęcał do piractwa. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, z jakimi konsekwencjami może wiązać się łamanie praw autorskich. Przekonała się o tym Jammie Thomas z Minnesoty. Organizacja RIAA wspólnie z kilkoma koncernami muzycznymi wytoczyła jej proces sądowy za udostępnienie 1700 piosenek w internecie. Sąd uznał, że kobieta musi zapłacić na rzecz wytwórni 222 tysiące dolarów zadośćuczynienia. Wyrok był ogromnym zaskoczeniem, wcześniej sądy oddalały tego typu sprawy. Dlatego warto pomyśleć o konsekwencjach, gdy przyjdzie nam do głowy zrobić coś głupiego.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x