Problem czasu pracy na jednym ładowaniu smartfonu dotyka każdego użytkownika. Ze względu na brak znaczących postępów w rozwoju technologii ogniw, na razie możemy jedynie pomarzyć o kilkudniowym korzystaniu z telefonu bez ładowarki. Wczoraj pisałem na temat najbardziej „bateriożernych aplikacji” na smartfonach.

Co jakiś czas portale branżowe podają różne możliwości wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu. My również  podawaliśmy takie sposoby między innymi w tych wpisach:

Teraz w Internecie pojawił się także raport Avast, który określa czynności wspomagające działanie smartfonu. Chodzi o wydłużenie czasu pracy, transfer danych i pamięć w urządzeniu mobilnym. Zapewne nasi wytrawni użytkownicy znają wiele sposobów na „ulepszenie” działania smartfona. Jednak istnieje duża liczba użytkowników, którzy nie potrafią wyszukać i wybrać opcji, które mogłyby poprawić jakość korzystania z telefonu. Przejdźmy zatem do 7 sposobów od Avasta, które mają pomóc oszczędzić transfer danych, pamięć wewnętrzną oraz baterię:

Ogranicz powiadomienia

Powiadomienia pojawiające się na wyświetlaczu smartfona są bardzo użyteczne i funkcjonalne. Jednak nie potrzebujemy być informowani o wszystkim. W związku z tym warto wyłączyć powiadomienia z tych aplikacji, które nas nie interesują. Oszczędzimy dzięki temu nie tylko baterię, ale także transfer danych. Wystarczy wejść w ustawienia > powiadomienia, aby wybrać odpowiednie programy.

Ogranicz aplikacje, które drenują baterię

Wiele aplikacji pracuje w tle skracając czas pracy na jednym ładowaniu. Warto pozbyć się tych, które nie są nam potrzebne lub ograniczyć ich dostęp do lokalizacji, czy odświeżania. Przykładów długo nie trzeba szukać: aplikacje do e-maila czy Mapy Google.

Uwolnij pamięć

Najlepszym sposobem na posprzątanie bałaganu w pamięci wewnętrznej jest skorzystanie z aplikacji AVG Cleaner for Android. Jest to program, który pozwoli pozbyć się między innymi plików tymczasowych.

Zredukuj transfer danych

Problem ten ma związek z aplikacjami pracującymi w tle. Wystarczy w ustawieniach znaleźć licznik danych > oszczędzanie danych. Tam należy wybrać programy, które będą ignorowały ograniczenia.

Wyłącz Wi-Fi, Bluetooth i GPS

Oczywiście nie chodzi o to, aby w ogóle z nich nie korzystać, to byłoby zaprzeczeniem idei smartfonu. Warto jednak wyłączać te funkcje w momencie, kiedy z nich nie korzystamy.

Zmniejsz poziom jasności ekranu

Na większości urządzeń mobilnych to właśnie wyświetlacz jest odpowiedzialny za 80% „pożerania baterii”. Jeśli nie przebywamy w pełnym słońcu, warto dostosować poziom jasności wyświetlacza do panujących warunków.

Pozbądź się aplikacji wpływających na działanie systemu

Według Avastu najlepszym na to sposobem jest ponowne skorzystanie z programu AVG Cleaner for Android. Aplikacja analizuje inne programy pod względem prądożerności, liczby zajmowanych GB w pamięci wewnętrznej oraz obciążenia procesora i zaleca odinstalowanie tych najbardziej zasobożernych.

 

Trzeba przyznać, że sposoby Avasta na przyjemniejsze użytkowanie smartfonu nie są odkrywcze dla fanów Androida. Mam jednak nadzieję, że pomogą one okiełznać telefony użytkowników mniej doświadczonych.

 

źródło: avast

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.