Wczoraj w stolicy Wielkiej Brytanii odbyła się coroczna gala Mobile Choice Consumer Awards 2017, na której przedstawione zostały najlepsze według konsumentów i krytyków urządzenia roku 2017. Ta odsłona plebiscytu była jednak nieco inna niż poprzednie – dzięki internetowej ankiecie do głosowania dopuszczeni byli również internauci. W dalszej części artykułu przedstawiam cztery urządzenia wyróżnione na Mobile Choice Consumer Awards 2017.

Najlepszy smartfon | Najlepszy aparat w smartfonie

Najważniejszą nagrodę przydzielaną na tegorocznym plebiscycie otrzymał flagowiec Samsunga, który na rynku pojawił się na początku tego roku – mowa tutaj oczywiście o Galaxy S8. Według mnie stanowczo zasługuje on na to wyróżnienie. Telefon ten cechuje przede wszystkim niesamowity ekran z bardzo małymi krawędziami oraz świetna wydajność. Warto pamiętać również o tym, że Galaxy S8 został także wyróżniony w kategorii najlepszego aparatu dostępnego w smartfonie.

Najlepszy smartwatch

W kategorii najlepszego smartwatcha zwycięzkim urządzeniem okazał się Apple Watch 2. Dzięki świetnemu wyglądowi oraz sporej ilości zaawansowanych funkcji (które działają niestety tylko w połączeniu z iOS-em) urządzenie to zdobyło serca największej ilości krytyków oraz internautów, którzy brali udział w plebiscycie.

Najbardziej opłacalny smartfon

Rywalizację na najbardziej opłacalny smartfon wygrał produkt Motoroli, a mianowicie smartfon Moto E4. Podczas tego głosowania internauci oraz krytycy byli proszeni o wytypowanie najlepszego urządzenia, którego kwota nie przekracza 150 funtów. O wydajność tego telefonu dba układ Qualcomm Snapdragon 425, który wspierany jest przez 2 GB pamięci operacyjnej. Warto pamiętać o tym, że podczas głosowania urządzenie to przebiło m.in. Honora 5C, Galaxy J3 i tegoroczną Nokię 3310. W Polsce Motorolę Moto E4 można dostać za mniej niż 700 złotych, także jest to urządzenie warte rozpatrzenia jeśli szukamy czegoś czegoś budżetowego, chociaż według mnie na rynku znaleźć można lepsze propozycje.

Najlepszy smartfon ze średniej półki

Nagrodę za najlepszy smartfon ze średniej półki otrzymała firma Huawei, producent Honora 9. Sercem tego urządzenia jest układ HiSilicon Kirin 960, który wraz z 4 GB pamięci operacyjnej zapewnia dość dobrą wydajność w tym przedziale cenowym (Honor 9 kosztuje mniej niż 2000 złotych). Telefon ten rywalizował m.in. z OnePlus 5, Samsung Galaxy A5 (2017), Nokia 6, Motorola Moto G5 lub Sony Xperia XZ. Przy takiej konkurencji nagroda ta powinna być powodem do radości dla Huawei.

Jeszcze więcej nagród

Powyżej przedstawiłem Wam wszystkie urządzenia mobilne, które otrzymały wyróżnienie na gali Mobile Choice Consumer Awards 2017. Jeśli chcielibyście przejrzeć listę wszystkim zwycięzców, to odsyłam Was do oficjalnej strony plebiscytu. Czy uważacie, że wspomniane wyżej smartfony zasłużyły na nagrodę?

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.