Jaka będzie przyszłość HTC?

We wczorajszym wpisie HTC nie zniknie, Google wykupiło tylko fragment działu mobilnego Adrian opisał obecną sytuację tajwańskiej firmy. Wydawało się, że transakcja będzie dotyczyła całego działu mobilnego słynnego producenta. Ostatecznie Amerykanie za kwotę $1,1 miliarda przejęli część pracowników odpowiedzialnych za projektowanie modeli Pixel. Wydaje się, że to ostatnia szansa HTC, aby pozostać na rynku. Firma nie produkuje zbyt wielu modeli urządzeń, dlatego mimo dużego ograniczenia zatrudnienia, może być w stanie projektować i wprowadzać nowe modele. Kwota, którą otrzymali Tajwańczycy jest ogromna i jeśli zostanie odpowiednio zainwestowana, spółka przetrwa. Jednak kolejne produkty muszą spotkać z się z zainteresowaniem klientów i mediów. Decyzja podjęta przez władze HTC wydaje się słuszna. Po ostatnich stratach, kwota którą Tajwańczycy otrzymali jest jedynym i być może ostatnim ratunkiem. Firma w ciągu ostatnich lat tworzyła mimo kryzysu bardzo udane smartfony, więc przyszłość może być ciekawa.

Nowe smartfony jeszcze w tym roku

HTC już na początku roku zapowiedziało, że pokaże w ciągu najbliższych 12 miesięcy 6 lub 7 smartfonów. Wiemy, że w najbliższym czasie zadebiutują 3 urządzenia. Więcej informacji znajdziecie w artykule HTC się nie poddaje i jeszcze w tym roku pokaże nowe smartfony.

A wśród nich „bezramkowy” flagowiec

Wiemy, że model o nazwie kodowej Ocean Master zostanie pokazany w listopadzie. Dowiedzieliśmy się też zdecydowanie więcej na temat nowego flagowca. Urządzenie określane jest jako HTC U11 Plus, ale może ostatecznie nosić inną nazwę. Do tej pory wielbiciele „bezramkowych” smartfonów na pewno nie widzieli nic interesującego w ofercie tajwańskiej spółki. Jednak HTC w zgodzie z obowiązującymi w tym roku trendami, dołączy do Samsunga Galaxy S8, czy iPhone’a X. Nowy smartfon zostanie wyposażony w 5,99-calowy ekran o proporcjach 18:9. Rozdzielczość wyniesie 1440 x 2880 pikseli, co sprawi, że parametry wyświetlacza i wielkość telefonu będą zbliżone do LG V30. HTC U11 Plus napędzany będzie przez najmocniejszy procesor produkowany przez Qualcomm, czyli Snapdragon 835 i będzie wspierał szybkie ładowanie QuickCharge 3.0 (do 18W). Na rynku zadebiutują dwie wersje:

  • 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej
  • 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej

HTC U11 Plus zyska odporność na wodę i kurz, zgodnie z klasą IP68. Kamera z tyłu będzie miała 12 MPx, a przedni aparat 8 Mpx. Tak samo jak mniejszy brat, czyli HTC U11, smartfon z większym ekranem zostanie wyposażony z funkcję Sense Edge. W krawędziach telefonu umieszczone będą czujniki umożliwiające gesty ściskania. Możemy do nich przypisać pewne funkcje, jak choćby włączenie aparatu czy wykonanie zrzutu ekranu.

Premiera 11 listopada

Według informacji ze strony Frandroid, HTC U11 Plus zostanie oficjalnie pokazany 11 listopada, prawdopodobnie razem z modelem U11 Life. Obydwa nowe telefony zadebiutują na rynku chińskim, ale będą dostępne na całym świecie.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)