Na Androida Oreo czeka niejeden fan zielonego robota. Kilka dni temu przedstawiłem Wam długą listę smartfonów, które otrzymają najnowszą wersję systemu. Wielu z Was mogło sprawdzić wtedy, czy Wasze telefony dostaną Androida 8.0. Warto jednak zaznaczyć, że spis ten nie jest ostateczny i w każdej chwili mogą pojawić się na nim nowe urządzenia.

Skoro już mniej więcej wiecie, które smartfony otrzymają najnowszą wersję zielonego robota, to zapewne wypadałoby teraz podać jeszcze, kiedy to się stanie. Niestety, z tym będzie większy problem. Producenci bowiem nie chcą zdradzać nawet ogólnych dat lub po prostu sami dokładnie ich nie znają. Postanowiłem zapytać się największych graczy na rynku o Androida Oreo dla flagowych urządzeń, licząc, że przedsiębiorstwa uchylą chociaż rąbka tajemnicy. Zadowalające zatem byłyby informacje dotyczące tego roku lub kwartału ukazania się aktualizacji. Możecie przy okazji zobaczyć, jak wygląda obsługa mediów społecznościowych kilku polskich oddziałów.

HTC

Zapytałem o aktualizację dla HTC U11, HTC 10 i U Ultra:

Adamie, nie znamy jeszcze konkretnych dat. Jednak z pewnością pochwalimy się tym na naszym profilu ? Pozdrawiamy!

Lenovo

Zapytałem o to, które smartfony Moto dostaną aktualizację jako pierwsze i czy nastąpi to jeszcze w tym rok:

Odpowiedź z Twittera:

Na razie nie możemy udzielić takiej informacji.

Odpowiedź z Facebooka:

Witamy,

Prosilibyśmy o kontakt z fan page’em https://www.facebook.com/motorolapoland zajmującym się smartfonami z tej serii. Będą dysponować najnowszymi informacjami ?

Pozdrawiamy

Tak też zrobiłem, lecz żadnej odpowiedzi nie otrzymałem…

Sony

Zapytałem czy Android Oreo ukaże się jeszcze w tym roku dla Xperii XZ oraz Xperii XZ Premium:

Adamie, prosimy podpytać @SonyXperiaPL lub sprawdzić na ich blogu, gdzie informują o aktualizacjach ^Kasia

Liczymy na to, ale dat nie podajemy. Nigdy. Zarejestruj swoje urządzenie w Xperia Care, otrzymasz powiadomienie mailem.

Samsung

Zapytałem o aktualizację dla Galaxy S8/S8+ i Galaxy Note8:

Adam, gdy taka aktualizacja będzie dostępna, otrzymasz powiadomienie.

Adam, nie posiadamy informacji na temat przyszłych aktualizacji.

LG

Zapytałem o aktualizację dla LG G6 i V30:

Drogi Adamie: co do V30: wstępnie zapowiadamy aktualizację w ciągu 6 m-cy. G6 będzie następny w kolejce. Konkretnych dat nie mogę podać 🙁

Huawei

Zapytałem o Oreo dla modeli P10 i P10 Plus:

Jeszcze tego nie wiemy;( jeśli będą potwierdzone informacje napiszemy o tym w aktualnościach na profilu FB

Szanse zawsze są?

Xiaomi

Zapytałem o aktualizację dla Mi 5 oraz Mi 6:

Nie mamy jeszcze takiej informacji. Na razie trwają testy wersji open beta MIUI 9 i wzwiązku z tym Xiaomi również ujednolica źródła i dokonuje aktualizacji innych platform do wymaganego Androida 7 przed aktualizacja do MIUI 9.

Sumując te wszystkie odpowiedzi, można wyciągnąć pewne wnioski. Sony Xperia XZ oraz XZ Premium otrzymają Androida Oreo jeszcze w tym roku. W przypadku LG V30 będzie to maksimum pół roku oczekiwania (z szansą jeszcze na ten rok), a dla LG G6 update pojawi się zapewne na początku 2018 roku.

Warto zaznaczyć, że ze wszystkich polskich oddziałów producentów smartfonów, LG ma najbardziej zaangażowaną i pomocną osobę odpowiedzialną za kontakt w mediach społecznościowych. Od Samsunga i HTC powiało w odpowiedziach chłodem i zbywaniem, a Huawei przynajmniej potrafiło odpisać „po ludzku”.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.