Przegrywanie danych z jednego systemu na drugi może być problematyczne. Konkurencyjni deweloperzy oprogramowania nie chcą bowiem wydawać oficjalnych aplikacji, które mogłyby pomóc użytkownikom przenieść się na inną platformę. Taka sytuacja dotyczy na przykład Mac OS oraz Windowsa, ale także iOSa i Androida. Warto zaznaczyć, że w Google Play pojawiła się aplikacja Move to iOS stworzona przez Apple. Jednak od dnia debiutu była ona hejtowana przez fanów zielonego robota i przez to ma średnią ocen na poziomie 2,8 oraz wiele negatywnych komentarzy.

Smart Switch wspomaga przegrywanie danych

Od jakiegoś czasu Samsung pomaga użytkownikom przy transferze danych między flagowcami aplikacją Smart Switch. Co ciekawe okazuje się, że wspiera ona nie tylko przegrywanie danych pomiędzy urządzeniami z Androidem, ale także z iOSem. Co więcej, wspierane są nawet umierające platformy: BlackBerry OS oraz Windows OS.

Oprogramowanie Smart Switch umożliwia swobodne przenoszenie kontaktów, muzyki, zdjęć, kalendarza, SMS, ustawień urządzenia itd. do nowego urządzenia Galaxy.

Kto może przesyłać dane?

Na oficjalnej stronie aplikacji w Google Play możemy dowiedzieć się, kto dokładnie może przesyłać dane:

Właściciele urządzeń z systemem Android™
– Bezprzewodowe przesyłanie miedzy urządzeniami Galaxy: system Android 4.0 lub nowszy
– Przesyłanie z kompatybilnego urządzenia Android do urządzenia Galaxy: system Android 4.0 lub nowszy (Galaxy urządzenie musi obsługiwać „Mobile AP”.)
– Przesyłanie przy użyciu kabla: system Android 4.3 lub nowszy, kabel ładowarki i kabel USB OTG

• Właściciele urządzeń z systemem iOS™ — przy użyciu najwygodniejszej dla siebie opcji:
– Przesyłanie przy użyciu kabla z urządzenia iOS na urządzenie Galaxy: system iOS 5.0 lub nowszy, kabel urządzenia iOS (Lightning lub ze złączem 30-pinowym) oraz kabel USB OTG
– Importowanie z usługi iCloud™: System iOS 4.2.1 lub nowszy oraz identyfikator Apple ID
– Przesyłanie z komputera PC lub Mac przy użyciu usługi iTunes™: Oprogramowanie Smart Switch na komputer PC lub Mac — http://www.samsung.com/smartswitch

• Właściciele urządzeń BlackBerry
– Przesyłanie bezprzewodowe: BlackBerry OS 7 lub 10 (Mobile AP)
– Przesyłanie przy użyciu kabla: BlackBerry OS 7 lub 10 do przesyłania przez kabel USB OTG

• Właściciele urządzeń Windows™ Phone
– Przesyłanie bezprzewodowe: Windows OS 8.1 lub 10
* Uwaga: Więcej informacji i szczegółowe wskazówki można znaleźć na stronie

Transfer plików z iPhone’a do Galaxy Note8 to bułka z masłem

18 września Samsung zamieścił w Internecie wideo, które pokazuje, że przenoszenie plików z iPhone’a na Galaxy Note8 jest dziecinnie proste i szybkie. Na filmie widzimy dwa urządzenia podłączone kablem. We flagowcu Koreańczyków należy włączyć Smart Switch, a na iPhonie kliknąć „Trust”. Następnie należy wybrać dane, które chcemy zachować, odczekać chwilę i to już koniec przegrywania plików!

Smart Switch działa także na innych smartfonach

Bardzo pozytywnych aspektem aplikacji jest fakt, iż obsługuje ona smartfony Galaxy, począwszy od modelu S2! Ponadto mogą z niej skorzystać również użytkownicy konkurencyjnych urządzeń takich jak: HTC, LG, Sony, Huawei, Lenovo, Motorola, PANTECH, Panasonic, Kyocera, NEC, SHARP, Fujitsu, Xiaomi, Vivo, OPPO, Coolpad(DazenF2), RIM(Priv), YotaPhone, ZTE(Nubia Z9), Gionee, LAVA, MyPhone(My28s), Cherry Mobile, Google(Pixel)

Uważam, że aplikacja jest świetna. Korzystałem z niej przy przenoszeniu danych z Galaxy S7 Edge na Galaxy S8 i wszystko odbyło się bezproblemowo. Warto zaznaczyć, że do wyboru mamy dwie opcje kopiowania: przewodową i bezprzewodową.

źródło: sammobile, smartswitch

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.