Wielkość, przynajmniej w przypadku nowoczesnych smartfonów, rzeczywiście ma znaczenie. Udowadniają to m.in. działania niektórych producentów urządzeń mobilnych, którzy coraz bardziej powiększają przekątną wyświetlaczy swoich telefonów. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ takie urządzenia sprzedają się naprawdę świetnie. Jako przykład warto podać tutaj sukces smartfonów z rodziny Note oraz ogromną popularność telefonów takich jak, chociażby zaprezentowany niedawno Xiaomi Mi Mix 2. Inni producenci również starają się inwestować w ten segment rynku, a najświeższym przykładem takich praktyk są działania Sony. Prawdopodobnie (bo tego, jak na razie nie wiemy na 100%), producent ten planuje stworzyć budżetowy phablet, który nie będzie odstraszał potencjalnego konsumenta ceną. Czy to się uda? Przekonamy się w przyszłości. Na razie pozostaje nam ocenić ten smartfon po udostępnionej specyfikacji technicznej.

Skąd pochodzą udostępnione informacje?

Wszystkie wiadomości zaprezentowane w tym artykule pochodzą ze strony GFXBench. Zajmuje się ona zbieraniem danych na temat specyfikacji technicznej urządzeń mobilnych oraz prezentacją informacji na temat wydajności smartfonów i tabletów. W bazie danych tego portalu odnaleźć można informacje na temat niewydanych lub nawet niezaprezentowanych jeszcze urządzeń.

Jak prezentuje się nowy smartfon Sony?

Sony H4233, bo pod taką nazwą widnieje to urządzenie w bazie danych GFXBencha, będzie prawdopodobnie smartfonem budżetowym. Wskazuje na to jego specyfikacja techniczna. Sercem nowego telefonu od Sony stanie się ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 630 o taktowaniu 2.2 GHz. Będzie on wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej. O wydajność graficzną urządzenia zadba procesor graficzny Adreno 508, który powinien poradzić sobie ze średnio zaawansowanymi zadaniami. Obraz wyświetlany będzie na 6-calowym ekranie o rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli. Na dane użytkownika przeznaczone zostanie 64 GB miejsca w pamięci wewnętrznej smartfona, a ilość tę będzie można prawdopodobnie rozszerzyć za pomocą karty microSD. Warto wspomnieć również o aparatach, które prezentują się naprawdę świetnie – rozdzielczość matrycy tylnego aparatu wynosi 21 Mpix, co pozwoli na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Dodatkowo pamiętać należy o tym, że tylny aparat będzie wspierać m.in. autofokus, detekcję twarzy i zdjęcia w trybie HDR. Do zdjęć typu selfie przeznaczony zostanie aparat o nieco gorszej, ale dalej imponującej specyfikacji technicznej – rozdzielczość matrycy tego podzespołu wyniesie 15 Mpix, co również pozwoli na nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K. Nowy phablet od Sony, który już wkrótce powinien zostać zapowiedziany, będzie działał pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo. Oznacza to, że będzie to trzeci smartfon od tego producenta, który na sklepowych półkach pojawi się, działając pod kontrolą najnowszej wersji systemu tworzonego przez Google’a. Miejmy nadzieję, że w przypadku modelu H4233 Sony zdecyduje się na zmniejszenie ramek wokół ekranu urządzenia, ponieważ jak na razie są one naprawdę duże.

Źródło: GFXBench

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.