Huawei to firma, która według rocznych i kwartalnych analiz jest trzecim producentem smartfonów na świecie. Spółka depcze po piętach Apple w sprzedaży urządzeń mobilnych i biorąc pod uwagę ostatnie dwa miesiące, już nawet wyprzedziła producenta z Cupertino w tym obszarze.

Seria Mate zadomowiła się na rynku

Co roku Huawei rozpieszcza klientów dwoma seriami flagowców. Pierwsza z nich sygnowana literą P wydawana jest pod koniec pierwszego lub na początku drugiego kwartału. Z kolei kolejna linii produktów pojawia się na jesień. Chodzi oczywiście o urządzenia pod marką Mate. Na początku był to jeden smartfon, jednak w tamtym roku seria rozrosła się o urządzenie Pro oraz w Chinach także o wersję Lite. Prawdopodobnie teraz będzie podobnie. Warto dodać, że seria Mate chwalona była zarówno przez samą firmę, jak i krytyków za niesamowitą prędkość działania urządzeń oraz ich długi czas działania na jednym ładowaniu.

Design Mate’a 10 wygląda znajomo

Za sprawą onleaks, który niejednokrotnie dostarczał nam trafne rendery nadchodzących urządzeń mobilnych, możemy zobaczyć podstawową opcję Mate’a 10 w całej okazałości. Na wideo widzimy, że przedni panel pokrywa duży, prawdopodobnie 5,9-calowy ekran. Co ciekawe w jego dolnej części zmieścił się przycisk home ze skanerem linii papilarnych, który umieszczony był w poprzedniku z tyłu urządzenia. Oprócz tego nad ekranem standardowo widać głośnik oraz aparat do selfie. Na górnej krawędzi telefonu znajduje się wejście audio, z kolei w dolnej drugi głośnik i złącze USB typu C. Prawy bok obudowy flagowca okupuje włącznik oraz klawisze głośności, z kolei lewa strona pozostaje jednolicie czysta, bez żadnych guzików. Tył obudowy Mate’a 10 minimalnie różni się od poprzednika. Widzimy tu podwójny aparat, lampę LED oraz czujnik do laserowego autofocusa. Co plecki flagowca wykonane będą prawdopodobnie ze szkła. Czy zatem we flagowcu pojawi się bezprzewodowe ładowanie?

Sądząc po wideo design urządzenia nie zmienił się znacznie wobec poprzednika. Huawei zapowiadało ogromny wyświetlacz o nazwie EntireView Display, który będzie pokrywał prawie całą przednią taflę, a ja tu takiego nie widzę. Jest to ekran bardzo podobny do tego w Mate 9, nawet górna i dolna ramka są tej samej wielkości.

Szczegóły i termin premiery

Wymiary Mate’a 10 to według onleaks 150.2 x 77.5 x 8.4 mm. Grubość urządzenia wzrośnie w porównaniu do poprzednika i wyniesie 9 mm, z uwagi na nieco wystający podwójny aparat. Warto także przypomnieć, że flagowiec zadebiutuje z procesorem Kirin 970 na pokładzie, wykonanym w technologii 10 nm. Na chwilę obecną będzie on najlepszym układem dostępnym na rynku. Więcej na ten temat pisał Mariusz w poście: Huawei prezentuje najbardziej wydajny procesor dla smartfonów. Dodatkowo w smartfonie znajdzie się 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Flagowiec zostanie oficjalnie zaprezentowany 16 października i pojawi się na rynku tej jesieni. Jego cena może przysporzyć klientów o zawrót głowy, ponieważ będzie wynosiła około 4000 zł.

źródło: onleaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.