ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aplikacje i gry, które świetnie wykorzystują rozwiązania ARKit na iPhone

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły

Rozszerzona rzeczywistość już niedługo ma szansę stać się ważnym elementem w życiu użytkownika smartfona. Dzięki niej korzystanie z aplikacji wejdzie na nowy poziom, a deweloperzy będą mieli szansę tworzyć ambitne projekty, które z powodzeniem znajdą swoje zastosowanie w projektowaniu wnętrz czy mobilnej rozgrywce. Na rynku dominować będzie dwóch graczy – Google oraz Apple. Który z nich stanie się no.1 w tematyce AR? Odpowiedź na to pytanie poznamy pewne za jakiś czas. Tymczasem przyjrzyjmy się kilku aplikacjom, które wykorzystują ARKit, czyli oprogramowanie Giganta z Cupertino.

ARKit tworzony jest z myślą o aplikacjach…

Jedną z kluczowych nowości w iOS11 będzie ARKit. Narzędzie to pozwoli wykorzystać otaczającą nas rzeczywistość i w czasie „na żywo” bawić się nią. Zabawa ta może przynieść również pewne korzyści. Aplikacja IKEA zawiera w sobie aż dwa tysiące różnych mebli, które możemy wirtualnie osadzić w naszym realnym mieszkaniu. Jak to działa, świetnie pokazuje poniższe wideo. Wystarczy wybrać interesujący nas produkt, umieścić w pożądanym przez nas miejscu, skomponować z dodatkami i voila! Łatwo i z dostępnych w sklepie produktów możemy zaprojektować własne cztery kąty.

Miłośnikom cukiernictwa spodoba się natomiast Food Network AR. Dzięki tej aplikacji każdy z nas będzie miał szansę na stworzenie przyciągających wzrok i pobudzających ślinianki deserów. Efekt finalny może być tak dobry, że przy okazji zdołamy nabrać naszych znajomych i zyskać miano Cukiernika Roku. Czysta frajda móc tworzyć barwne tudzież piętrowe dzieła z masy cukrowej. W dodatku z gwarancją bezpieczeństwa, że od tego się nie przytyje!

…oraz świetnie zapowiadających się grach!

Również fani gier znajdą coś dla siebie. Pierwszą pozycją, jakiej się przyjrzymy jest Arise. Produkcja robi niesamowite wrażenie. Wokół nas rozrasta się własny świat, a my możemy brać w tym udział. Sami musimy znaleźć sposoby na jego rozwój oraz pomoc bohaterom gry. Wygląda to zacnie. A na wideo mamy dopiero przedsmak całej rozgrywki. Jeśli projekt będzie się rozwijać, możemy otrzymać coś naprawdę zajmującego.

Nie sposób nie wspomnieć o jednej z najbardziej soczyście zapowiadających się produkcji – The Walking Dead: Our World. Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości do odzwierciedlenia jednego z najpopularniejszych uniwersum w naszym otoczeniu to świetny pomysł. Komiksy, gry, serial cieszą się wielomilionową widownią na całym świecie, dlatego TWD na ARKit musi po prostu być najwyższej jakości i osobiście mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Wykorzystamy nasz refleks, spostrzegawczość, a także niepozorny park pod blokiem. Wszystko to składa się na wiele obiecujący projekt.

Nie trzeba daleko szukać, by potwierdzić popularność rozszerzonej rzeczywistości. Pokemon GO świetnie pokazało, w jaki sposób można wykorzystać smartfona do gry. Mimo iż hype wokół produkcji ucichł, Niantic może się cieszyć milionowym dochodem, a Pokemony na długo pozostaną najpopularniejszą grą mobilną w historii.

źródło: 9to5Mac

Sprawdź najnowsze wpisy