Xiaomi Mi Mix niejako zapoczątkował erę bezramkowych smartfonów. Zaprezentowany w październiku smartfon szybko skradł serca użytkowników, lecz tylko nieliczni, ze względu na ograniczenie produkcji, mogli go nabyć. Już niebawem poznamy następcę, którego pokrycie ekranem frontowego panelu ma być jeszcze większe, a specyfikacja techniczna bez problemu dorówna tegorocznym flagowcom. Co już wiemy na jego temat?

Xiaomi Mi Mix 2 pojawi się w gorącym okresie

Zacznijmy od daty premiery. Xiaomi Mi Mix 2 prawdopodobnie zostanie zaprezentowany już 12 września. Tego samego dnia Apple ma wystartować ze swoją konferencją i pokazem trzech nowych iPhone’ów. Należy oczywiście pamiętać, że Xiaomi Mi Mix 2 dostępny będzie tylko w Chinach, a jego ekspansja na pozostałe rynki jest w tym momencie niepewna. Miejmy tylko nadzieję, że producent nie zdecyduje się po raz kolejny na ograniczenie produkcji, a tym samym stworzenie z drugiej generacji bezramkowego modelu urządzenia elitarnego.

Flagowiec pełną… obudową

Xiaomi Mi Mix 2 zostanie wyposażony w topowe podzespoły. Wewnątrz obudowy znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 835 w towarzystwie 6 bądź nawet 8 GB RAM. Wartość pamięci zależna będzie od przestrzeni na pliki, która ma wynosić odpowiednio 128 bądź 256 GB. Slot na karty microSD raczej się nie pojawi.

W kwestii fotograficznej będziemy mieć do czynienia z 5-megapikselową kamerką selfie umieszczoną w dolnej części frontowego panelu. Z tyłu natomiast znajdziemy 19-megapikselowy aparat główny. Warto mieć jednak na uwadze, że część plotek mówi również o 12-megapikselowej matrycy. Doniesienia traktują też o pojawieniu się podwójnego aparatu. Xiaomi coraz częściej instaluje go w swoich smartfonach, istnieje zatem duża szansa, że Mi Mix 2 również nam go zaoferuje.

Ten smartfon kupią ci, którzy lubią duże gabaryty. 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2,540 x 1,440 pikseli stworzy nieco większą bryłę, mimo braku ramek.

Oprócz tego skaner linii papilarnych na tylnym panelu, technologia rozpoznawania twarzy 3D oraz Android 7.1.1 Nougat z najnowszą nakładką MIUI 9 na pokładzie.

Design jest największym atutem

Bez wątpienia o Xiaomi Mi Mix 2 nie będzie się mówić ze względu na parametry techniczne, lecz z powodu niebanalnego wyglądu. Poprzednia generacja mogła się pochwalić 91,3% wypełnieniem frontowego panelu. Tegoroczna wersja ten współczynnik ma mieć na poziomie 93%, a to oznacza jeszcze więcej ekranu i jeszcze mniej ramek.

Za projekt Mi Mix 2 odpowiedzialny jest Philippe Starck, który również trzymał pieczę nad pracami pierwszej wersji. Odważny styl pozwala oczekiwać czegoś niesamowitego, co zdaje się potwierdzać ostatnio udostępnione wideo w serwisie Facebook.

Even less

‎Posted by Starck on‎ חמישי 17 אוגוסט 2017

Cena nie zapowiada się najgorzej

Xiaomi Mi Mix 2, owszem, będzie kosztować więcej niż poprzednik, lecz w porównaniu do obecnych flagowców jego cena będzie całkiem niezła. Plotki traktują o okolicach 600 dolarów za wersję 6/128 GB i 750 dolarach za 8/256 GB.

W tym momencie nie wiemy jeszcze czy Mi Mix 2 pojawi się zagranicą ani czy będzie szansa go sobie sprowadzić. Jeśli tak, cena będzie delikatnie wyższa ze względu na podatki i dostawę. Wątpliwości powinny się rozwiać podczas oficjalnej prezentacji. W sklepach Xiaomi Mi Mix 2 może się pojawić już w październiku.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.