ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Pixel Launcher 2.1 na każdym telefonie bez roota? Tak, to możliwe

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Pixel Launcher to świetna aplikacja prosto od Google’a, która pozwala nam upodobnić swój telefon do czystego Androida wprost z nowych flagowców od giganta z Mountain View. Niestety oficjalnie jest on aktualnie dostępny wyłącznie dla posiadaczy dwóch urządzeń na rynku – Pixela i Pixela XL. Niedawno w sklepie Google Play pojawiła się zaktualizowana wersja tego programu, która dostosowana jest do najnowszej wersji Androida, która nazwana została po popularnych ciasteczkach przekładanych kremem, czyli Oreo. Na szczęście jest sposób, by przetestować tę aplikację na swoim urządzeniu i jedynym wymaganiem jest posiadanie telefonu lub tabletu działającego pod kontrolą Androida 5.0, lub nowszej wersji tego systemu. Poniżej przedstawiam wam to, jak pobrać launcher na swoje urządzenie oraz dlaczego warto zainteresować się tą aplikacją od Google’a.

Dlaczego warto zainstalować Pixel Launcher?

Jeśli poszukujecie aplikacji, dzięki której będziecie mogli poznać, choć część nowości zaprezentowanych w Androidzie Oreo na swoim urządzeniu, to nie mogliście lepiej trafić. Pixel Launcher w wersji 2.0 posiada również sporo funkcji, które normalnie dostępne są wyłącznie dla właścicieli zeszłorocznych telefonów Google’a. Jak powstała ta zmodyfikowana wersja aplikacji, z której może skorzystać praktycznie każdy? Deweloper o nazwie AmirZ, który w zeszłym roku również zaprezentował społeczności identyczną inicjatywę, zdekompilował kod oryginalnego launchera dostępnego na urządzeniach z serii Pixel, a następnie współpracując z programistą o nicku DeleteScape przeniósł go do aplikacji Launcher3, czyli oryginalnego launchera znanego z systemu AOSP.

Co w takim razie otrzymujemy instalując ten program? Przede wszystkim wszystkie funkcje znane z aplikacji Launcher3 oraz m.in.:

 • Wygląd launchera znany z urządzeń z serii Pixel,
 • Różne kolory kropek, które informują użytkowników o nowych powiadomieniach,
 • Możliwość wybierania tapet z aplikacji Tapety Google,
 • Obsługa profili,
 • Możliwość przejścia do aplikacji Google poprzez przesunięcie palcem w prawo,
 • Ikona Kalendarza Google, która aktualizuje swoją datę.

Dodatkowo autor zdecydował się na dodanie kilku innych funkcji o której prosili go użytkownicy portalu XDA-Developers. Są to m.in.:

 • Motyw znany z Androida Oreo na starszych wersjach systemu,
 • Kropki, które informują użytkowników o nowych powiadomieniach, zostały przeniesione również do Androida Marshmallow,
 • Wciśnięcie widżetu z datą powoduje przeniesienie do domyślnej aplikacji kalendarza,
 • Współpraca z aplikacją Bezpieczny Folder od Samsunga,
 • Klawiatura poprawnie zamyka się podczas powrotu z dowolnej aplikacji na ekran startowy.

Jak pobrać Pixel Launcher 2.0?

Okazuje się, że jest to dość proste – autor stworzył zmodyfikowaną aplikację, którą należy po prostu zainstalować na urządzeniu. Program ten można pobrać, klikając w ten link. Projekt ten jest projektem typu open-source – jego kod możecie przejrzeć w tym miejscu. Pamiętajcie, by odinstalować oryginalną wersję Pixel Launchera, jeśli korzystacie z niej na codzień – w innym przypadku zmodyfikowanej wersji aplikacji nie będzie dało się zainstalować. Miłego użytkowania!

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy