Samsung czerwcowe poprawki bezpieczeństwa

Galaxy Note8 oficjalnie! Co dokładnie przedstawił dzisiaj Samsung?

3 minuty czytania
Komentarze

Drugie, niesamowicie ważne dla Samsunga wydarzenie w roku. Koreańczycy oficjalnie przedstawili Galaxy Note8, od którego wymaga się naprawdę wiele. Po wpadce z Galaxy Note7 i braku Galaxy Note5 w Europie, dzisiejsza premiera zapowiada się naprawdę imponująco, ale nie wybiegajmy przed szereg. Przyjrzyjmy się konferencji Unpacked, na którą niewątpliwie bardzo dużo osób czekało – patrząc na samo zainteresowanie przekazem wideo, można stwierdzić, że Google z premierą Androida Oreo zostaje zdecydowanie w tyle.

Jednak skupmy się na wydarzeniu zorganizowanym przez Koreańczyków w Nowym Jorku. Po godzinie 17:00 oficjalnie przywitano zebranych i rozpoczęto uroczystość, której głównym daniem jest nowy smartfon. Galaxy Note8, jak każde inne ważne urządzenie na rynku, pojawiło się niemalże całkowicie w plotkach jeszcze przed prezentacją. W takim razie poznajmy jego specyfikację:

 • 6,3-calowy wyświetlacz SAMOLED QuadHD+ (2960×1440);
 • układ Exynos 8895;
 • 6 GB RAM;
 • 128/256 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD);
 • aparaty:
  • przód: 8 MPx (f/1.7);
  • tył: 2x 12 MPx (OIS, obiektyw szerokokątny f/1.7 i teleobiektyw f/2.4);
 • akumulator o pojemności 3300 mAh;
 • certyfikat IP68, NFC, USB-C, Bluetooth 5.0, bezprzewodowe ładowanie, Bixby;
 • Android 7.1.1 Nougat.

Sam S Pen może teraz pochwalić się większą liczbą poziomów czułości nacisków oraz sam w sobie jest wodoodporny. Warto zauważyć, że jedynie w Stanach Zjednoczonych będzie dostępna wersja wyposażona we wbudowaną pamięć 64 GB na pliki użytkownika.

Niewątpliwie największą nowością jest aparat, a właściwie dwa aparaty. Firma w ten sposób chce pokazać swoim konsumentom po raz pierwszy szeroki kąt oraz możliwość rozmazywania tła. Nie mogło również zabraknąć 2-krotnego optycznego zoomu. Cała reszta pozostaje bez zmian, więc nie zabraknie szybkiego ustawiania ostrości czy też możliwie najlepszej jakości zdjęć i filmów. Jednak Samsung nie byłby sobą, gdyby nie poszedł o krok dalej i tym samym pojawia się tryb portretowy „Live Focus”, pozwalający na wybór jak bardzo tło ma zostać rozmazane – zarówno w trakcie robienia zdjęcia jak i później. Kolejny tryb – Dual Capture – pozwala jednocześnie robić tradycyjne zdjęcia i zbliżone.

Oczywiście Galaxy Note8 możemy kupić w różnych wersjach kolorystycznych. W Europie znajdziemy odmiany Midnight Black, Maple Gold oraz Deep Sea Blue. W Stanach Zjednoczonych pojawi się jeszcze Orchid Gray.

Przedsprzedaż rozpocznie już dzisiaj o 18 i trwać będzie do 14 września, więc ponad 3 tygodnie będzie trzeba czekać na otrzymanie zamówionego urządzenia. Cena? Kamil już przedstawił Wam ofertę Plusa z Galaxy Note8. Na wolnym rynku smartfon został wyceniony na 4299 złotych, więc o 500 złotych więcej w porównaniu do Galaxy Note7. W ramach przedsprzedaży, gratis zostanie dołączona stacja DeX. Nie zabraknie również pakietu Guard, wydłużający gwarancję do 3 lat i naprawę door-to-door.

https://www.youtube.com/watch?v=RKYjdTiMkXM&feature=youtu.be

Niewątpliwie mniej zaokrąglone rogi mogą przypaść do gustu, podobnie jak zdecydowanie lepszy aparat. Jednak czy S Pen i wszelkie drobne zmiany względem chociażby Galaxy S8+ zachęcają Was do zakupu Galaxy Note8?

Motyw