Rodzina Zenfone 4 oficjalnie zaprezentowana – to aż 6 modeli!

3 minuty czytania
Komentarze

Dzisiaj swoją konferencję urządziło Asus. Tajwański producent nie przebierał w środkach i podczas prezentacji ukazał światu aż sześć różnych modeli smartfonów. W skład rodziny Zenfone 4 wchodzą urządzenia w wersjach „podstawowych” oraz ich odpowiedniki „pro”. Czy każdy znajdzie tutaj coś dla siebie?

Zacznijmy od początku, gdyż czeka nas niemała wycieczka!

Pierwszym i najmocniejszym z omawianych smartfonów jest Asus Zenfone 4 Pro. Wyposażony został w 5,5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Full HD, topowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 w towarzystwie Adreno 540 i 6 GB RAM. To bez wątpienia flagowiec. Z tyłu podwójny aparat składający się z 12- oraz 16-megapikselowej matrycy. Do tego 8-megapikselowa kamerka selfie. Na pokładzie Android 7.1.1 Nougat z nakładką producenta, NFC oraz bateria o pojemności 3600 mAh.

Najbliższy temu modeli jest oczywiście Zenfone 4. Wersja podstawowa nie jest już taka mocna. Producent również wyposażył ją w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, lecz już wykonany w technologii IPS+. Co więcej, na pokładzie znajduje się średniopółkowy SoC Qualcomm Snapdragon 660 lub też Qualcomm Snapdragon 630 w towarzystwie lub 4 GB RAM. W kwestii fotograficznej, tutaj też znajdziemy podwójny aparat główny. Będzie on jednak słabszy. Składa się z dwóch matryc: 12- oraz 8-megapikselowej z 120-stopniowym kątem widzenia. Na froncie kamerka selfie 8 megapikseli. Zenfone 4 pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Oferuje NFC oraz baterię 3300 mAh.

Przyjrzyjmy się teraz Asusowi Zenfone 4 Selfie Pro. Jak sama nazwa wskazuje, model ten stworzono z myślą o zdjęciach selfie. Ekran o niezmiennej przekątnej, 5,5-calowy AMOLED Full HD. Wewnątrz obudowy drzemie ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 625 w towarzystwie Adreno 506. Układy SoC oraz GPU otrzymują wsparcie 4 GB RAM. W tym modelu najważniejszy jest jednak frontowy aparat.

Podwójny 12-megapikselowy o jasności f/1.8, rejestruje w 4K oraz charakteryzuje się aż 120-stopniowym kątem widzenia. Z tyłu zaś producent umieścił 16-megapikselową matrycę. Na pokładzie Android 7.0 Nougat oraz bateria 3000 mAh. Brak NFC.

Podstawowa wersja, czyli Asus Zenfone 4 Selfie jest już wyraźnie słabsza. 5,5-calowy ekran oferuje jedynie rozdzielczość HD, czyli 720p. Ponadto wewnątrz urządzenia drzemie Snapdragon 430 w towarzystwie 4 GB RAM. Na froncie 20- oaz 8-megapikselowa matryca. Z tyłu zaś 16-megapikselowy aparat. Na pokładzie Android 7.0 Nougat oraz bateria 3000 mAh. Brak NFC.

No i tym samym przechodzimy do modelu Max. Asus Zenfone 4 Max jest już znany i został zaprezentowany nieco wcześniej. Znajduje się jednak w tym zestawieniu ze względu na swoją mocniejszą wersję – Pro. Model ten jest niestety bardzo słaby. 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD wywołuje tutaj najlepsze wrażenie.

Pod względem podzespołów mamy tutaj do czynienia z Qualcomm Snapdragon 425/Qualcomm Snapdragon 430 wspierane przez 2/3 GB RAM. Z przodu 16-megapikselowy aparaty, z tyłu jednak pokuszono się o podwójną 16-megapikselową kamerkę z szerokim kątem widzenia, aż 120 stopni. Na pokładzie Android 7.0 Nougat oraz bateria 5000 mAh. Brak NFC.

Wszystkie oferują Dual SIM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej za pomocą karty microSD.

Ceny

  • ASUS ZenFone 4 – 399 dolarów
  • ASUS ZenFone 4 Pro – 599 dolarów
  • ASUS ZenFone 4 Selfie – 279 dolarów
  • ASUS ZenFone 4 Selfie Pro – 379 dolarów

Smartfony najpierw pojawią się w Azji. Dopiero później Asus zamierza ruszyć z nimi na cały świat.

źródło: techupdate3, fonearena

Motyw