ZTE Blade Z Max to tani telefon z podwójnym aparatem i Androidem 7.1.1

Michał Derej Artykuły 15-08-2017

ZTE to chińska korporacja, która na rynku nieprzerwanie istnieje już od ponad 30 lat. Urządzenia tego producenta w Polsce nie są zbyt popularnym rozwiązaniem, ale mimo tego dalej można znaleźć je w sklepach. Tym razem firma ta zaprezentowała nam swój nowy telefon, który nazwany został ZTE Blade Z Max. Jest to dość typowe budżetowe urządzenie, o którym nie wspomniałbym nawet na naszym portalu, gdyby nie jeden szczegół, który zmienia bardzo wiele – podwójny aparat, który widnieje na „pleckach” smartfona. Można powiedzieć, że jest to przełom na rynku.

Dlaczego jest to przełom?

Do tej pory podwójne aparaty w smartfonach zarezerwowane były dla urządzeń z wyższej lub ewentualnie ze średniej półki (przykładem firmy, która skorzystała z tego rozwiązania, jest Honor), czyli telefonów, których cena liczyła co najmniej cztery cyfry. Dzięki nowemu urządzeniu od ZTE ma szansę się to zmienić i właściciele nieco tańszych modeli również będą mieli okazję, by cieszyć się z dobrej jakości zdjęć wykonanych dzięki dwóm tylnym aparatom. Okazuje się, że nawet takie urządzenie jak Blade Z Max może zmienić reguły gry w tej kwestii.

Specyfikacja techniczna

Smartfon wyceniony został na 129 dolarów (czyli około 470 złotych) i w kwestii specyfikacji technicznej prezentuje się dość typowo. Sercem nowego dziecka ZTE został procesor Qualcomm Snapdragon 425, który wspierany jest przez 2 GB pamięci operacyjnej. Na dane użytkownika przeznaczono 32 GB miejsca w pamięci wewnętrznej, a ilość tą można będzie spokojnie rozszerzyć aż o 128 GB za pomocą karty microSD. Obraz wyświetlany będzie na 6-calowym ekranie o rozdzielczości FullHD. Na „pleckach” Blade Z Max będzie można znaleźć dwa aparaty (rozdzielczość matrycy jednego wynosi 16 Mpix, a drugiego 2 Mpix), a z przodu znajdzie się aparat do zdjęć typu selfie o rozdzielczości matrycy równej 8 Mpix. O czas pracy urządzenie zadba duża bateria o pojemności 4080 mAh – taka duża pojemność akumulatora jest rzadkością w tej półce cenowej. Warto wspomnieć o skanerze linii papilarnych, który znajduje się nad logo ZTE oraz o porcie USB typu C, który znajdzie się w dolnej części telefonu. Całość działać będzie pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat.

Co wiemy o aparatach?

Oprócz rozdzielczości matrycy poznaliśmy również nieco więcej informacji na ich temat. Aparaty będą pełniły różne funkcje – podobnie jak w innych modelach, jeden z nich będzie robił zdjęcia w pełnej palecie barw, podczas gry drugi zapisze ujęcie w odcieniach szarości. Aplikacja aparatu będzie przetwarzała wykonane fotografie i tworzyła z nich jedno zdjęcie.

Podsumowanie

ZTE Blade Z Max to świetna propozycja dla osób, które chcą podążać za trendami, ale nie chcą kupować drogiego telefonu. Pomimo tego, że smartfon ten pod względem jakości zdjęć i wydajności nie będzie mógł konkurować z droższymi modeli, to jego właściciele powinni być zadowoleni – oprócz podwójnego aparatu będą oni mogli cieszyć się z najnowszej wersji systemu Android oraz z portu USB typu C. Urządzenia tego niestety nie będzie można zakupić w Polsce – będzie ono dostępne wyłącznie w sklepach firmy MetroPCS.

Źródło: TheVerge

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x