W 2017 roku Motorola wydała już dość sporo urządzeń, jednak wielu fanów tej firmy czekało głównie na reaktywację serii Moto X, czyli naprawdę ciekawych telefonów mid-endowych stworzonych przez tę amerykańską korporację. W przeszłości na łamach naszego portalu informowaliśmy już was m.in. o podsumowaniu wszystkich przecieków na temat tego smartfona, jednak dziś mamy informacje na temat jego specyfikacji technicznej z zaufanego źródła i znamy praktycznie wszystkie szczegóły! Oczywiście wszystkie udostępnione zdjęcia oraz detale możecie znaleźć w dalszej części artykułu.

Finalne rendery Moto X4 możecie podziwiać powyżej – zostały one udostępnione, wraz z innymi informacjami, na portalu AndroidAuthority. Nowe dziecko Motoroli wyposażone zostanie w 5.2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, który dla ochrony zostanie pokryty szkłem Corning Gorilla Glass. Sercem telefonu będzie procesor Qualcomm Snapdragon 630, a jako GPU służyć będzie Adreno 508. W Europie i Ameryce całość wspierana będzie przez 3 GB pamięci operacyjnej, a w Azji smartfon będzie dostępny w wersji z dodatkowym 1 GB. Oczywiście różnice będą również widoczne w ilości pamięci przeznaczonej dla użytkownika – w pierwszych dwóch wspomnianych przeze mnie wyżej regionach znaleźć będzie można wersję z 32 GB pamięci wewnętrznej, a mieszkańcy Azji otrzymają nieco pojemniejsze wydanie, wyposażone w 64 GB. Łącznie na świecie będzie można znaleźć cztery różne wersje nowego dziecka od Motoroli. O czas pracy smartfona zadba niewymienialna bateria o pojemności 3000 mAh, która będzie obsługiwała funkcję TurboCharge. Jak podaje Motorola, funkcja ta ma zapewnić kilka godzin pracy urządzenia po zaledwie kilkunastu minutach ładowania – jak jednak będzie w praktyce, będziemy mieli okazję dopiero się przekonać po premierze telefonu.

Poznaliśmy również wymiary Moto X4 – smartfon mierzyć będzie 148.35 x 73.4 x 7.99 mm oraz będzie ważyć 163 g. Pod ekranem urządzenia znajdzie się oczywiście miejsce na skaner linii papilarnych, który umiejscowiony będzie w przycisku Home. Fani zdjęć typu selfie powinni być zadowoleni – do ich dyspozycji przeznaczony będzie przedni aparat o rozdzielczości matrycy wynoszącej 16 Mpix, który, według zapewnień Motoroli, robić ma świetne zdjęcia przy słabym oświetleniu dzięki trybowi Adaptive Low Light. Wspomniany przeze mnie aparat pozwoli na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundę lub w rozdzielczości Full HD w 60 klatkach na sekundę.

Tył Moto X4 wykonany ma być ze szkła. Na „pleckach” urządzenia doskonale widać podwójny aparat o rozdzielczości 12 Mpix oraz 8 Mpix, który pozwolić ma na niezrównaną jakość fotografii i 120-stopniowe pole widzenia. Obok aparatu umieszczone zostaną diody LED, których zadaniem jest doświetlanie zdjęć. Oczywiście oprogramowanie aplikacji do robienia zdjęć w smartfonie pozwoli na skorzystanie z funkcji znanych innym posiadaczom urządzeń z podwójnym aparatem, takich jak m.in. manualne dostosowywanie ostrości ujęcia już po wykonaniu zdjęcia. Jak wynika z udostępnionych w Internecie informacji, zapowiada się świetny średniak od Motoroli. Co o nim sądzicie?

Źródło: AndroidAuthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.