ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jeśli czekacie na Xiaomi Redmi Note 5A, lepiej zapoznajcie się z tą specyfikacją

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły

Xiaomi Redmi Note 5A już niebawem pojawi się na rynku. Jest to dosłownie kwestia kilkunastu dni aż ruszy sprzedaż nowego modelu chińskiego producenta. Wcześniejsze doniesienia mówiły nam, że może to być niezły model należący do średniej półki. Najnowsze informacje nie są już tak optymistyczne. Okazuje się, że moc obliczeniowa będzie mniejsza niż zakładano, a to może rzutować na jego sukces. Z drugiej zaś strony cena zapowiada się obiecująco. Mamy zatem do czynienia ze swego rodzaju kompromisem.

Xiaomi Redmi Note 5A kiedyś…

Na początku sierpnia w Sieci pojawiła się  specyfikacja Xiaomi Redmi Note 5A. Opisywałem ją dokładnie w TYM artykule. Widzimy, że jednostką napędzającą był wtedy Qualcomm Snapdragon 625 w towarzystwie 3 bądź nawet 4 GB RAM.

Ta specyfikacja obiecywała wiele i dawała nadzieję, że model Redmi Note 5A będzie tańszy od podstawowego Redmi Note 5, a jednocześnie wystarczający do codziennych zadań. Niestety tym razem wieści nie są już tak optymistyczne. Wygląda nawet na to, że średnia półka przeistacza się w tym momencie w segment low-range.

Xiaomi Redmi Note 5A teraz…

Przeciek pochodzi z serwisu Slashleaks i zawiera w sobie wszystkie najistotniejsze elementy: specyfikację techniczną, cenę oraz datę premiery. Niektórzy jednak mogą się poczuć zawiedzeni.

Xiaomi Redmi Note 5A może zaoferować 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720p). Sercem urządzenia będzie czterordzeniowa jednostka Qualcomm Snapdragon 425 taktowana zegarem 1,4 GHz w towarzystwie 2 GB RAM. Dla użytkownika przewidziano jedynie 16 GB pamięci wewnętrznej, którą pewnie będzie można rozszerzyć za pomocą karty microSD.

W kwestii fotograficznej zapowiada się 13-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowa kamerka selfie. Xiaomi postawiło na baterię o pojemności 3080 mAh. Na pokładzie Androida 7.1 Nougat.

Wymiary Xiaomi Redmi Note 5A: 153 × 76.2 × 7.59 mm.

Waga: 150 gramów.

Nie wygląda to dobrze, lecz ratunkiem dla modelu może być cena

Specyfikacja techniczna w tym momencie jest wyraźnie słabsza. Przeciek zawierał w sobie również informacje o cenie. Ta może być ratunkiem dla Xiaomi Redmi Note 5A, gdyż wynosić ma 999 juanów, co w przeliczeniu daje nam około 550 złotych. Nie jest to może złota oferta, lecz jeśli specyfikacja Xiaomi Redmi Note 5 się utrzyma to między modelami zauważymy kilkaset złotych różnicy.

Smartfon ma być dostępny od 21 sierpnia.

To taki nowszy Xiaomi Redmi 4A

Zarówno pod względem specyfikacji technicznej, jak i wyglądu zewnętrznego. Względem poprzedniego modelu Redmi Note 5A zaoferuje większy o pól cala ekran, lecz jego rozdzielczość pozostanie bez zmian. Regres widoczny będzie natomiast w pojemności akumulatora. Redmi 4A wyposażony został w ogniwo 3120 mAh, natomiast Redmi Note 5A 3080 mAh. Reszta podzespołów jest bardzo podobna. Xiaomi jedynie odświeża swoją budżetową półkę. Szkoda, że nie oferuje nic nowego, ciut mocniejszego, delikatnie lepszego od poprzedniej generacji.

Cena Xiaomi Redmi 4A w Polsce kształtuje się na okolice 540 złotych. Najnowszy model nie powinien być zatem wiele droższy, o ile oczywiście trafi do dystrybucji ABC Data S.A.

źródło: Slashleaks

Sprawdź najnowsze wpisy