Bawiłem się świetnie wtedy, mam szansę i teraz – Sąsiedzi z piekła rodem w Sklepie Play!

mm Kamil Lewicki Artykuły 2017-08-11

Ekrany w smartfonach są coraz większe. Warto zatem wykorzystać ich potencjał do czegoś więcej niż tylko przeglądania Facebooka i Snapchata. Jedni włączają ulubiony serial, by być na bieżąco z historią bohaterów, drudzy wolą posurfować po Sieci i poczytać android.com.pl, trzeci z kolei wykorzystują potężną przekątną do grania w świeże bądź kultowe tytuły. I właśnie o produkcjach mobilnych chciałbym teraz pomówić. W Sklepie Play pojawił się tytuł, w który zagrywałem się całe lata temu. Fajnie, że w końcu można go mieć ze sobą w kieszeni!

Nie jestem zwolennikiem smartfonowego grania. Owszem, zdarza mi się od czasu do czasu odpalić jakąś produkcję, lecz jeśli miałbym wybierać między dużą konsolą, pecetem, laptopem (sic!) a telefonem komórkowym to wszystko odbyłoby się właśnie w takiej kolejności. Ale kiedy w Sklepie Play znajduję takie gry, mam ochotę odrzucić od siebie pozostałe możliwości i zanurzyć się w rozgrywce leżąc w hamaku na działce.

Sąsiedzi z piekła rodem to poradnik dzielenia jednej klatki schodowej i wspólnych wakacji

Kojarzycie? Pamiętacie? Sąsiedzi z piekła rodem to produkcja, która trafiła na różne platformy, były to między innymi komputery PC, Xbox, PlayStation 2 czy Nintendo DS. Producentami są JoWooD Entertainment oraz Relativity Play. Pierwsza część gry trafiła na rynek 14 lat temu, w czerwcu. Rok później Sąsiedzi z piekła rodem: Słodka Zemsta pojawiły się w Polsce. Od tamtego czasu Woody i Pan Rottweiler starają się nie wchodzić w sobie drogę. Bynajmniej nie tak, by spotkali się ze sobą twarzą w twarz.

Zamysłem gry jest sprawianie sąsiadowi psikusów. Są to oczywiście niewinne żarciki, które dają jednak masę zabawy i dostarczają olbrzymią satysfakcję. Wcielając się w skórę Woody’ego warto tak planować figle, by stworzyły one jak najdłuższy ciąg. Tak, nawet w takiej grze mogliśmy wykręcić niezłe combo. Co więcej, im dłużej gramy, tym bardziej poznajemy mechanikę produkcji, a co za tym idzie jesteśmy w stanie uzyskiwać coraz wyższe wyniki i ryzykować nakryciem do ostatniej sekundy. A w razie wpadki i złapania przez pana Rottweilera zawsze możemy krzyknąć „It’s just a prank, bro! It’s just a prank!”.

Sezon 1 i sezon 2 dostępne za darmo

Za powstanie mobilnej wersji gry odpowiedzialne jest studio THQ Nordic. Zarówno Neighbours from Hell: Season 1 jak i Neighbours from Hell: Season 2 dostępne są w Sklepie Play za darmo, lecz musimy się liczyć z wewnętrznymi opłatami wysokości 9,99 złotych.

W pierwszym sezonie akcja dzieje się w mieszkaniu, natomiast w drugim przenosimy się w bardziej ciepłe i słoneczne klimaty. Świetnie będą się bawić dzieci, jak i dorośli. Sąsiedzi są swego rodzaju łamigłówką – uczą planowanie, analitycznego myślenia, a także pozwalają na różne rozwoje sytuacji. Tu trzeba działać, gdyż tykający zegar nie pozwala na nudę. Osobiście bawiłem się świetnie grając w to lata temu i mam nadzieję, że i Wam Sąsiedzi z piekła rodem sprawią frajdę.

POBIERZ Neighbours from Hell: Season 1 ze Sklepu Play

POBIERZ Neighbours from Hell: Season 2 ze Sklepu Play

źródło: Sklep Play  • Rincewind

    A te mikrotransakcje co obejmują?

  • Marcin

    O cholera, stare dobre czasy, az sie mordka cieszy! 🙂 Nie gram w gry na tel ale to chętnie pobiore, dzięki za cynk Kamil 🙂