Dwa tygodnie temu doszło do kontrolowanego (bądź też nie) wycieku oprogramowania Homepod. Okazało się, że dzięki kodowi skierowanemu głównie do bezprzewodowego głośnika możemy dokopać się do informacji dotyczących iPhone’a 8. Ba, jest to prawdziwa kopalnia nowinek i rozwiązań technologicznych jakie Apple zamierza wprowadzić do swojego smartfonu. Górnikami są oczywiście deweloperzy. Czego tym razem się doszukali?

Nie ma dnia, by zdążyć zapomnieć o iPhone 8. Dopiero co przedwczoraj dowiedzieliśmy się o nowym sposobie na powiadomieniaa dziś mamy przyjemność poznać kolejne sekrety. Podziękowania należy kierować oczywiście do niezłomnych deweloperów, którzy od dwóch tygodni kopią w kodzie i szukają, czym Gigant z Cupertino może nas zaskoczyć.

Nagrywanie wideo wkracza na nowy poziom – to będzie wysoka półka

Guilherme Rambo, który dał się już poznać przy okazji przecieków z oprogramowania Homepod odkrył fragment kodu odpowiedzialny za nagrywanie wideo. iPhone 8 dostanie kamery, które będą w stanie rejestrować obraz w 240 klatkach na sekundę i rozdzielczości Full HD. To kolejny krok do przodu i usprawnienie względem pozostałych modeli z rodziny, gdyż dotychczas możliwości nagrywania w 240 fps ograniczały się do jakości HD (720p).

Zabezpieczenia biometryczne – jak to z nimi będzie?

Rambo doszukał się również informacji dotyczących zabezpieczenia biometrycznego. Dotychczasowe informacje wskazują nam na porzucenie Touch ID, które przez lata sprawdzało się w smartfonach Apple. iPhone 8 zaoferuje użytkownikom zabezpieczenie w postaci Face ID. Słowem: zamiast palcem telefon będziemy odblokowywać twarzą. Wzmianki w kodzie traktują o różnych wsparciach z zakresu biometrii, lecz na razie nie wiemy nic konkretnego.

Pojawiają się również informacje mówiące o większym wsparciu dla HDR.

Obszar funkcyjny jest nowością, która odmieni sposób korzystania z iPhone’a

Oprogramowanie zdradza nam też, jak to będzie z tym obszarem funkcyjnym, o którym tyle się mówi.

Ekran ma pokrywać cały frontowy panel, a dolna cześć zostanie przekształcona w wirtualny obszar funkcyjny. Jest to jedna z największych, a zarazem najciekawszych nowości. Informacji o jego działaniu doszukał się Steve Troughton-Smith. Przycisk Początek wyświetlany w nowym iPhonie na ekranie będzie można poddać modyfikacji – od nas zależeć będzie jego wielkość, a także to czy w ogóle zostanie ukazany.

Deweloper przygotował dla nas również grafikę przedstawiającą miejsca, w których ekran iPhone’a 8 będzie zaokrąglony. Ona również powstała na bazie danych wyciągniętych z oprogramowania Homepod (iOS 11.0.2).

iPhone’owe prototypy na wideo

Na koniec warto poświęcić kilka minut na zobaczenie filmiku autorstwa Danny Winget. Potraktujcie je jednak jako ciekawostkę, gdyż ukazany na nim iPhone 8 i iPhone 7s Plus to oczywiście prototypy powstałe na podstawie wcześniejszych przecieków i renderów.

Prezentacji najnowszych iPhone’ów spodziewajmy się już za kilka tygodni. Dokładną datę prezentacji poznamy na około dziesięć dni wcześniej.

źródło: Twitter, YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.