Samsung Galaxy S8 to z pewnością udany smartfon i najlepiej sprzedające się urządzenie z Androidem w tym roku. Według analityków sprzedaje się on gorzej niż Galaxy S7/S7 Edge, jednak władze spółki twierdzą, że flagowiec trafił do rekordowej liczby klientów. Odpowiada on też za świetne wyniki finansowe działu mobilnego giganta. Cena jaką zażyczył sobie producent zwalała w dniu premiery z nóg, jednak w zamian użytkownicy otrzymali najlepszy telefon spółki, który opatrzony został w najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak np. skaner tęczówki oka, prawie bezramkowy Infinity Display, świetny procesor Exynos 8895 (Snapdragon 835).

Już za dwa tygodnie zostanie zaprezentowany drugi flagowy produkt na ten rok czyli Galaxy Note8. Mimo tego, coraz więcej wiemy na temat Galaxy S9, który na rynku zadebiutuje w pierwszej połowie 2018 roku. Smartfon z pewnością jest już w fazie planowania, a do Internetu wycieka coraz więcej informacji na jego temat. Podsumujmy zatem, czego dowiedzieliśmy się do tej pory.

Infinity Display

Wyświetlacz w Galaxy S8 jest „rewolucyjny”, ponieważ jego krawędzie są zagięte i pokrywa on znaczną część przedniego panelu. Wiele mediów zarówno polskich, jak i zagranicznych uznało ekran jako najlepszy obecnie w smartfonie. Na pewno nie zostało to niezauważone przez władze Samsunga. Według The Korea Herald Koreańczycy złożyli już zamówienia na ekrany 5,8 oraz 6,2-calowe dla Galaxy S9 i S9+.

Procesor

Galaxy S8 ma świetny procesor wykonany w technologii 10 nm, dzięki której jest szybciej i bardziej energooszczędnie. Nie spodziewałem się, że czas pracy na jednym ładowaniu przy mniej pojemnej baterii będzie tak dobry, a to wszystko dzięki Exynosowi 8895. Jego następca oznaczony numerem 9XXX ma pojawić się w Galaxy S9. Wiele źródeł wskazuje, że prawdopodobnie będzie on wykonany w technologii 8 nm, co spowoduje jeszcze lepsze osiągnięcia flagowca w kwestii szybkości i czasu działania.

Bateria

Wielu obserwatorów zarzucało Samsungowi, że zmniejszył pojemność baterii w Galaxy S8 i S8+ względem poprzednich modeli. Mogło to być oczywiście spowodowane kwestiami ostrożności. Koreańczycy nie chcieli bowiem zaliczyć kolejnej katastrofy po aferze z Notem 7. Jednak według najnowszych informacji w Galaxy S9 ma się pojawić zupełnie nowa płyta główna wykonana w technologii SLP. Oznacza to, że w przeciwieństwie do dzisiejszych płyt HDI, taka sama liczba podzespołów zmieści się na mniejszej powierzchni komponentu. W skrócie – będzie ona zatem bardziej kompaktowa i zostawi więcej „miejsca” pod obudową na umieszczenie w smartfonie bardziej pojemnej baterii. Byłoby to miłe udogodnienie biorąc pod uwagę fakt, że ogniwo w Galaxy Note8 ma być jeszcze mniejsze niż w Galaxy S8+.

Skaner linii papilarnych

Na kilka miesięcy przed premierą Galaxy S8 spekulowało się, że skaner linii papilarnych będzie umieszczony pod ekranem. Tak się jednak nie stało, ponieważ Samsung nie był gotowy z wprowadzeniem tej technologii. Pojawił się on za to z tyłu obudowy, obok aparatu. Co więcej wiemy, że takie rozwiązanie zostanie zastosowane również w Galaxy Note8. Na tym nie koniec złych informacji. Jeżeli liczyliście, że skaner linii papilarnych znajdzie się pod ekranem w Galaxy S9, to niestety muszę was zawieść. Według informacji podanych przez wiarygodne KGI Securities, taką technologię zobaczymy dopiero w Galaxy Note9.

 

Na koniec dodam, że w smartfonie ma się pojawić też podwójny aparat, tak jak w Galaxy Note8. Myślę, że wiele z tych informacji się sprawdzi i z pewnością nie powinniśmy oczekiwać rewolucji w Galaxy S9.

źródło: 1, 2, 3

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.